לימוד אנגלית לילדים

לימוד אנגלית לילדים

"איפה ומתי הילד שלי ילמד אנגלית?" - האם להתחיל ללמד ילד אנגלית מגיל 3 חודשים או מגיל 6? מהי מסגרת לימודי אנגלית הטובה ביותר עבור כל גיל? שאלות אלו ואחרות מטרידות הורים רבים שיודעים כי הקניית שפת האנגלית אצל הילדים שלהם תעניק להם גם יתרון אדיר בחיים. כיום אנגלית מהווה תנאי להצלחה בלימודים ובקריירה, ולכן יש הורים שמשקיעים מאמצים רבים במציאת המסגרת הנכונה ללימודי אנגלית. במדריך זה נסקור עבורכם את המחקרים המעודכנים ביותר בנושא, ואת ההמלצות על המשך לימודי אנגלית לילדים.

מוסדות לימוד ללימוד אנגלית לילדים

ברליץ
סניפים: אשדוד, חיפה, באר שבע, ירושלים, תל אביב, רעננה, ראשון לציון, ראשון לציון, רמת גן, תל אביב
משך הלימודים: 42-48 שעות לימוד

לימוד אנגלית גם ללילדים

כל הורה רוצה שהילד שלו ילמד אנגלית במסגרת המטפחת והמעשירה ביותר. כאשר בוחרים קורס אנגלית יש כמה נושאים שחשוב לברר עליהם: הניסיון של המורה לאנגלית וההמלצות על שיטת הלימוד שלו, התאמת המורה לקצב המשתנה של הילדים וכן רמת הילדים האחרים בקורס. בחלקו התחתון של עמוד זה תמצאו הפנייה למידע נוסף אודות לימוד אנגלית לילדים.

ישנם כמה קריטריונים שאפשר לאבחן אצל הילד כבר בשלב מוקדם, וכעת נסקור כמה מהם:

קצב למידת אנגלית אצל הילד

ישנם ילדים שגרים בארצות הברית או בארץ דוברת אנגלית אחרת למשך חודשים רבים ועדיין לא לומדים את השפה, בעוד אחרים לומדים צ'יק צ'ק אנגלית דרך הטלוויזיה. דרך טובה מאוד ללמד נכון אנגלית לילדים היא להתחיל ללמד אותם לבד קצת ואז לבחון מהו קצב הלימוד שלהם. ישנם מוסדות לימוד אשר עושים אבחון מקיף לרמת האנגלית וההתקדמות של הילד, ותוכלו לקבל על כך מידע נוסף ממוסדות הלימוד המומלצים בתחתית עמוד זה.

הסתמכות על מערכת החינוך ללימוד אנגלית

בישראל, אנגלית היא מקצוע חובה החל מכיתה ד'. הורים רבים אינם רוצים להרגיש כאילו הם דוחפים את ילדיהם יותר מדי, ולכן לא רושמים אותם לחוגי אנגלית אלטרנטיביים. למעשה, חוגים אלו יכולים להיות בדיוק מה שיעזור לילד בעתיד.

מחקרים על לימוד אנגלית לילדים

במאמר באתר YNET תמצאו מידע רב על גישות שונות ללימודי אנגלית לילדים. הלן דורון היא בלשנית בעלת שם עולמי,שפיתחה שיטה ללימוד אנגלית מגיל 3 חודשים עד גיל 14. המחקרים שהיא מצטטת מראים כי המוח של ילד גדל עד גיל 7. במחקר ידוע השתתפו בעלי תואר שני ושלישי, שהגיעו לארצות הברית מסין ומקוריאה כשהיו בני 3 עד 30. מצאו כי מי שהגיע לארה"ב לפני גיל 7 הפגין הבנה זהה של דוברי אנגלית מלידה, בעוד מי שהגיע בגיל 8-10 הבין פחות. אלו שהגיעו לארה"ב בגיל מתקדם גילו הבנה פגומה של השפה. חשיבות למידת השפה נכונה לרמה שמגיעים בדקדוק, הגייה וכל חלקי הבנת השפה.

סרטון על לימוד אנגלית לילדים

מה לומדים בלימוד אנגלית לילדים?

  • אוצר מלים בסיסי
  • דקדוק באנגלית
  • תחביר באנגלית
  • משחקי אנגלית לילדים
  • האותיות באנגלית
  • פעלים באנגלית
  • שמות עצם שימושיים
  • בניית משפטים
  • קריאה וכתיבה


לימוד אנגלית לילדים: שאלות ותשובות

 ורוד ורוד

הבן שלי בגיל עשר בנובמבר יהיה בן 11 שנים, הוא עולה לכתה ו'. מה עדיף, שילמד עכשיו קורס בוול סטריט או לחכות שיהיה בכתה ז' ואז ללמוד?
עכשיו, כמה שיותר.

22 באוגוסט 2019
 דורית דורית

שלום, מחפשת שימור אנגלית לילדה בת 7 שחוזרת משליחות בחו״ל של 4 שנים ומדברת שוטף. תודה!
אפשר לרשום אותה לחוג אנגלית, להציג לה סרטים וסדרות באנגלית, לרכוש חוברות באנגלית ועוד. ברגע שמשמרים את הסביבה קל מאוד לשמר את השפה.

9 באפריל 2018
 ארז ארז

מה עדיף יותר עבור ילד בן 10 , ללמוד קורס אינטנסיבי ב5 חודשים פעמיים בשבוע או קורס שמתפרס לאורך שנה שלמה פעם בשבוע ?
בחירת אורך הקורס תלוי בילד, האם הוא מסוגל להכיל את התכנים הנלמדים או שמה כדאי לתת לו זמן לקלוט ולעבד את תכני הקורס

8 במרץ 2017
 קורסיסט קורסיסט

באיזה גיל כדאי להתחיל ללמד אנגלית?
מחקרים רבים מראים שככל שמתחילים ללמוד שפה שנייה יותר מוקדם ככה יותר קל להגיע לרמה גבוהה יותר של שליטה בשפה.

כמה עולה קורס אנגלית לילדים?
הורים רבים חשים כי אין להם את ההשקעה הכספית הנדרשת כדי לשלוח את ילדיהם לקורס אנגלית, והם מעדיפים להשקיע את הכסף בחוג אחר. למעשה קורס אנגלית לילדים יכול להיות לא יקר, ולעלות בין 50-100 ש"ח לשיעור.

22 בדצמבר 2015
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות