איך להתחיל ללמוד שפה?
שפה חדשה בקלי קלות

איך להתחיל ללמוד שפה?

להתחיל ללמוד שפה זה החלק הכי קשה. אחרי שלומדים את הבסיס: שזה אוצר מלים של בין 100-400 מילים, תחביר בסיסי וכמה משפטים שימושיים, אפשר להמשיך ולתרגל באופן קבוע ולבנות בהדרגה את היכולת והשליטה בשפה. אבל איך מתחילים? מה הצעד הבסיסי שמביא אנשים מרמת 0 לרמה אחת מעל? אספנו כמה צעדים שיכולים לעזור לכם בכיוון.

שלב 1 – ללמוד הגייה של מילים

אי אפשר לדבר צרפתית אם לא מתורגלים בהגייה הנכונה, כי גם אם תדעו איך לדבר, אף אחד לא יבין אתכם. כדאי להכין רשימת מלים מוקראות, ולשמוע כיצד יש להגות מלים אלו בצורה נכונה.

שלב 2 – ללמוד משפטים בסיסיים מתוך שיחון

אנשים מזלזלים בשיחונים, אולם למעשה מי שיודע להתמצא במשפטים שמופיעים שם יכול להסתדר לא רע בארץ דוברת השפה. השיחון מלמד בצורה פשוטה ומאוד מהירה כיצד נשמע הקצב והאינטונציה של משפטים בשפה. משפטים פופולריים כמו: "היי, מי אתה?", "איפה המוזיאון?" יכולים לשדרג משמעותית כל טיול, ולהרשים את המקומיים.

כדי לנצל שיטת לימוד זו, כדאי להקשיב לכל משפט בין 5-10 פעמים, ולחזור עליהם. אפשר להשתמש בהקלטות אודיו או וידאו ביוטיוב. אפשר לחזור על כל משפט, אפילו 50 פעם, עד שזה נקלט בראש. כדאי לבקש מדוברי השפה לבדוק אם אתם מבטאים את המשפט נכון.

שלב 3 – לקנות ספרים והדרכות אודיו דרך אמזון

אפשר למצוא בחנות אמזון מספר ספרי אודיו לא יקרים ופופולריים, וללמוד את השפה באופן זה. חשוב להבין כי שיטת למידה זו דורשת סבלנות ומשמעת עצמית, ואם אין לכם יתכן שעדיף לכם ללמוד בקורס או בשיעור פרטי.

שלב 4 – קנו מילון בשפה הייעודית

מילון ירחיב משמעותית את אוצר המלים שלכם, ויפגיש אתכם עם מלים שלפעמים לא מדוברות אבל נדרשות כדי להוכיח ידע בשפה. לימוד ממילון הינו דרך טובה להרחיב ידע קיים בשפה ולכן מתאים מאוד למי שכבר שולט בשפה.

שלב 5 – לקרוא ספרים אמיתיים בשפה הנלמדת

זוהי שיטה מדהימה ללמוד שפה, כי בנוסף ללימוד השפה נהנים גם מספרות טובה. אפשר לקרוא ספרים, נובלות, מחזות, מגזינים, עיתונים ואף בלוגים. יותר קל להתמקד בכתבים מודפסים ולא בטקסטים על גבי המחשב, משום שקשה לעצור כל רגע ולבדוק ערכים במילון כשעובדים על המחשב.

שלב 6 – הבנת התחביר והדקדוק

"דני הלך עם שולה לחנות". זה נשמע כמו משפט רגיל, אבל כדי להבין אותו חייבים להבין תחביר ודקדוק. הדרך הטובה ביותר היא לקרוא את חוקי הדקדוק והתחביר בספר הלימוד, ולפתור תרגילים הכוללים משפטי השלמה או שאלות הבנה. בשלב זה תדרשו להכיר הטיית פעלים בזמנים שונים וכן שימוש בגופים, ביחיד וברבים. לצורך שלב זה אפשר לקנות ספרי דקדוק ותחביר מחנויות המיועדות לתלמידי בית ספר.

שלב 7 – שלם לדובר השפה כדי שישוחח איתך

התרגול בשפה הוא הכרחי על מנת ללמוד שפה חדשה. זוהי טכניקת האימרסיה, והיא מאוד פופולרית כיום ונחשבת אחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד שפה. שלב זה מתאים למי שיש לו ידע בסיסי בשפה ורוצה להגיע לרמה שוטפת.


איך להתחיל ללמוד שפה?: שאלות ותשובות

 רונית רונית

מעוניינת ללמוד קורס בשפה גרמנית למתחילים על מנת לנהל שיחה יומיומית, אשמח לקבל פרטים ומחיר.
שלום רונית, את יכולה לפנות אל ברליץ באמצעות הטפסים באתר.

28 ביוני 2022
 איריס דדון איריס דדון

לימוד קורס מתחילים באיטלקית. מה העלות ופרק זמן?
יש לפנות לברליץ.

11 בספטמבר 2021
 לילי לילי

מעוניינת ללמוד איטלקית למתחילים. אשמח לקבל פרטים כולל מחיר הקורס.
אנחנו ממליצים על ברליץ. כדי לקבל הצעת מחיר יש לפנות באמצעות הטופס באתר.

15 בספטמבר 2018
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות