שיעור 1: איך לנהל סמול טוק?

שיעור 1: איך לנהל סמול טוק?

"אם משה היה יודע לנהל סמול טוק נכון עם פרעה אז זה היה חוסך לנו את כל 10 המכות." גם אם הבדיחה הזאת לא בדיוק מצחיקה אתכם, יתכן שבכל זאת כדאי לכם לשמוע כיצד לנהל סמול טוק בצורה אפקטיבית יותר.

כללי הבסיס של סמול טוק

להימנע משאלות ואמירות ישירות

אנשים לא אוהבים שמתקילים אותם בשאלות ישירות על חייהם הפרטיים, על חייהם המקצועיים או על מצבם הכספי. במקום לנהוג "כמו ישראלי", נסו להימנע משאלות כמו: "כמה אתה מרוויח?", "מתי את מוצאת כבר בן זוג?". ישנה דרך להעלות גם שאלות אישיות, אבל היא הרבה יותר מעודנת. במקום לשאול: "במה אתה עובד?" אפשר לשאול: "מה תחום העיסוק שלך?". כך לא מתקילים אנשים אם למשל הם בין עבודות.

להימנע מנושאים חמים, ולא לתקן

כדאי לנסות להימנע מנושאים שנויים במחלוקת: לא דת, לא פוליטיקה ולא שכר. לפעמים בזמן השיחה נקלעים לויכוח כלשהו. אמן השיחה יודע כיצד להמשיך הלאה, לשנות נושא, ולהמשיך את השיחה בכיוון חיובי.

לזכור את השם הפרטי ופרטים אישיים

זה לא נעים לדבר עם מישהו שעתיים, ולגלות במהלך הדרך ששכחתם את השם שלו. נסו להתרגל לזכור את השמות של האנשים עימם אתם מנהלים סמול טוק. ואם שכחתם, אל תתביישו להודות בכך ולשאול שוב את השם.

להחמיא – אבל להחמיא באמת

להיזהר לא לתת מחמאות פוגעות כמו: "את נורא פוטוגנית", "אתה נראה צעיר לגילך". אלו הן מחמאות שבסוף פוגעות באדם.

המציאו שיטות למצוא נושאי שיחה

אין לכם על מה לדבר? יש שיטה נחמדה שיכולה לעזור למצוא נושא לשיחה. בחרו אות כלשהי, נאמר "ט'". כעת חשבו על מילה שמתחילה באות הזו – נאמר "טיילת". כעת התחילו בשיחה בנושא זה. "כבר הרבה זמן לא הייתי בטיילת, למרות שאני מאוד אוהב את המקום. ביקרת שם לאחרונה?". שיטה זו אולי נשמעת רנדומלית אבל היא עוזרת להתניע שיחות תקועות.

שאלו שאלות פתוחות

נסו להימנע משאלות סגורות, שאפשר לענות עליהן ב-"כן \ לא". נאמר אם נושא השיחה הוא צמחונות, במקום לשאול: "אתה צמחוני?", תוכלו לשאול: "תוכל לספר לי מדוע החלטת להיות צמחוני?", או "קרה לך פעם שכמעט אכלת בשר?"

למה לנהל סמול טוק?

סמול טוק היא דרך טובה מאוד להכיר בן אדם חדש, או לבלות עם בן אדם מוכר. אתה לומד עליו דברים חדשים, ובנוסף בונה את הקשר שלך איתו. סמול טוק היא שיטה יעילה לעשות נטוורקינג. אם בהתחלה אתם לא מצליחים ליישם את כל הטיפים במדריך זה, אל תדאגו – סמול טוק היא מיומנות שלוקח זמן לשלוט בה.

 

שיעור 1: איך לנהל סמול טוק?: שאלות ותשובות

 תמרת מלכה תמרת מלכה

מחפשת ללמוד קורס תקשורת בין אישית.
אין צפי לפתיחה של קורס כזה.

9 בנובמבר 2020
 ניבי ניבי

אני מתעניין בקורס שעובד על מיומנויות סמול טוק. איזה קורס שלכם יכול לעזור לי? איפה בארץ? מה המסגרת של הקורס – כמה שעות, לכמה זמן?
האם המטרה היא ליצור קשר עם בנות המין השני? אם כן יתכן שכדאי למצוא קורס תקשורת וחיזור כמו למשל באתר של תומר קורון.

7 במרץ 2015
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות