שיעור 1: סמלי הרייקי

שיעור 1: סמלי הרייקי

אם אתם מעוניינים ללמוד רייקי תצטרכו במהלך לימודי הרייקי ללמוד את ארבעת הסמלים של אוסואי. מקורם של סמלים אלו הינו במקורות עתיקים, מכתב קאנג'י יפני. מקור אפשרי של סמלי הרייקי הינו מקדש סאן מון, שם משתמשים בשלושה סמלים מקודשים. סמלים אלו דומים מאוד לסמלי הרייקי.

סמל הרייקי הראשון – סמל העוצמה והכוח

סמל זה מורכב משלושה קווים. הראשון, אופקי, משמאל לימין, מסמל את השמיים או היקום שממעל. השני, אנכי, מלמעלה למטה, מסמל הורדה של ה”למעלה” לכיוון מטה, והשלישי, הספירלה נגד כיוון השעון, מסמלת את מרכוז האנרגיה. יושר, הגינות, כנות, פתיחות, גילוי לב, לקבע, לייצב, לתקן. סמל נפש, נשמה, רוח. הפירוש המילולי של שם הסמל הוא “לתקן באמצעות הרוח”. פירוש נוסף של הסמל -“הורד את הכוח לכאן”

סמל הרייקי השני – הסמל הרגשי/נפשי או סמל ההרמוניה

סמל זה משמש גם כסמל האהבה במקדש סאן-מון. קוד נלסון תרגום קאנג’י – מין, טבע, יקום, אופי, מזג, סוג, טיב. רייקי.  גינונים, מנהג, הרגל, מוסר, תכונה, מאפיין, ליקוי, פגם, טעות, שגיאה. הפירוש המילולי של שם הסמל הוא “הרגל נפשי” או “תכונה מנטלית”.

סמל הרייקי השלישי – סמל הריפוי מרחוק או סמל האחדות

שמו של הסמל מורכב מחמש מילים יפניות. תרגום קאנג’י – ספר, פנקס, הווה, קיים, נוכח, עכשווי, עקרי, ראשי, נכון, אמיתי, ממשי, מציאותי. מישהו, בן-אדם, איש, גוף. בדיוק כך, זה, נכון, צודק, הוגן, צדק, יושר. נכון, מדויק, הוגן, צדק, יושר, צודק. רצון, משאלה, שאיפה, חוש, להרגיש, לקלוט, רעיון, מחשבה, כוונה, תחושה, תשוקה, תשומת-לב. הפירוש המילולי של שם הסמל הוא “תודעה נכונה היא מקור הכל”. משמעות הסמל היא  “האלוהי שבי פוגש את האלוהי שבך”.

סמל הרייקי הרביעי – סמל המאסטר

שמו של הסמל מורכב משלוש מילים יפניות. גדול, עצום, חשוב. קרן אור, אור, ברק. אור בהיר, קורן, זיו. הפירוש המילולי של שם הסמל הוא “האור הגדול”.

לסיכום, סמלי הרייקי בעלי משמעות רבה לכל מי שמתעסק עם אמנות הרייקי.

עדיין מתלבט?
תן ליועצי הלימודים שלנו לחזור אליך

קבל מידע על קורס רייקי

למידע על קורס רייקי
1
מלא את הפרטים ונציג לימודים יחזור אליך עם מידע על קורס רייקי, חינם וללא התחייבות!
2
בחר מוסדות לימוד
3

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

שיעור 1: סמלי הרייקי: שאלות ותשובות

 אריקה שובל אריקה שובל

שלום, הייתי רוצה לדעת מה העלות של 4 שלבים של הקורס, כמה זמן לוקח כל שלב והאם הלימודים הם אינדיבידואלים – אני יכולה ללמוד רק בקורס און-ליין.
העלות היא עשרות אלפי שקלים. כל שלב אורך מספר חודשים. אין לנו מסלולי לימוד אונליין.

7 ביוני 2020
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות

קבל מידע על קורס רייקי
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר