קורס מדריכי מדיטציה
להיות כאן ועכשיו

קורס מדריכי מדיטציה

מדיטציה היא מאוד פשוטה, אבל הקורס עוזר לתרגל זאת ולהפוך את המדיטציה לאורח חיים. רובנו כבר התנסינו במדיטציה בזמן שהתאמנו בהרגעה עצמית. יכול להיות שזה בא במהלך תרגיל בכיתה או כשהרגענו את עצמנו ברופא שיניים או לפני בחינה. במדריך זה תמצאו את המסלולים המובילים בארץ ללימודי מדיטציה שיאפשרו לכם לא רק להתאמן במדיטציה אלא להפוך למורי מדיטציה מוסמכים.

3 הדרכים הטובות ביותר לוודא שאתם עקביים במדיטציה

כולם יכולים להתחיל לתרגל מדיטציה – יושבים בשקט כמה רגעים ומתמקדים בנשימה. הקושי הוא בהתמדה היומיומית בתרגול המדיטטיבי. למה כדאי להתמיד בתרגול? כי המדיטציה עוזרת לאדם להירגע, לחשוב צלול יותר, להתחבר לרגע ולשמור על בריאות נפשית וגופנית. אספנו עבורכם את 3 הדרכים הטובות ביותר לשמור על עקביות בתרגול המדיטטיבי, ולוודא שאתם מתאמנים כל יום:

 • 1

  רישמו על פתק את שעת התרגול הקבועה שלכם, ותלו את הפתק על המקרר. זה אולי נשמע לכם טיפשי, אבל עשו את זה! כעת, בכל יום שאתם מבצעים תרגול סמנו V, וכל פעם שאתם מדלגים על אימון סמנו X. זוהי שיטה מעולה לשמור על מוטיבציה בתרגול המדיטטיבי.

 • 2

  נסו להתמיד במשך חודש ימים. עשו לעצמכם את מבחן ה-30 יום. תרגלו בכל יום מדיטציה למשך 5 דקות, ואל תפסחו על אף יום. לאחר 30 יום תאמצו את המדיטציה כהרגל, ויהיה לכם מאוד פשוט להתמיד ואף להאריך את משך המדיטציה.

 • 3

  בצעו 100 נשימות. יש אנשים שעוזר להם לספור נשימות וכך לוודא שהם עושים מדיטציה בזמן קבוע. ניתן גם להשתמש בשעון עצר כדי למדוד זמן.

 • 4

  האזינו למוזיקה בעת המדיטציה. יש אנשים שקשה להם לשבת בתרגול מדיטציה מלא מפאת חוסר ריכוז. אנשים אלו יכולים להאזין למוסיקה מרגיעה במהלך המדיטציה.

ללמוד להירגע

קורס מדיטציה עוזר להרגע. אפשר לקרוא לקורס זה אמנות ההרגעות המודעת, ההרגעות מבחירה. אנחנו חיים במדינה שטופת בעיות ולחצים, ומדיטציה עוזרת לאזן את כל זה. דרך הקורס אפשר לעבוד לקראת המטרה של גילוי היכולת ליצור רוגע מתוך בחירה.

מה עושים במהלך קורס מדיטציה?

מתחילים במתן תשומת לב לנשימה. הנסיון המעשי בהתמקדות טוטאלית בנשימה מרגיע את המיינד שלנו ממחשבות טורדניות ומהבלאגן ששורר בדרך כלל במחשבות המתרוצצות. המחשבות הללו ממלאות את המוח ומונעות מאיתנו לחוש רגשות שמובילות לרוגע. עם נסיון חוזר ונשנה של ניקוי הראש – של לחשוב על כלום, התהליך של מדיטציה מפתח בנו אנרגיה חדשה. התוצאה היא שלווה, עונג, רוגע, מנוחה ופתיחה לתובנות חדשות.

למי קורס מדיטציה עוזר?

יתר מתח, הורדת לחצים, הרגעות, שחרור. העולם שלנו הוא מהיר וכיפי, אבל גם מאוד מאתגר ומפחיד. אלו הם שני צדדים של חיינו שיוצרים כל הזמן מתח, תגובות רגשיות, לחץ דאגה וציפייה. הגוף והנפש שלנו סובלים מפגעים אלו כל הזמן. לאחר ספיגה של כל אלו, אנו חשים לא בנוח, ואף נהיים חולים מכך.

כדי להתמודד עם כל התחושות הללו צריך לנצל את הכלי האדיר של המדיטציה –  להפסיק לעשות, לעצור, לתת לגל המחשבות לנוע, ופשוט להיות. מדהים לגלות כמה דברים מצחיקים, מרתקים, מעניינים, נוראיים ומסקרנים קורים כשמפסיקים לעשות.

מה דורש קורס מדיטציה?

הקורס דורש התמדה, אמונה במדיטציה, התחייבות לאימון תחוף מסודר ועקבי (יומי), ונכונות להתמודד עם קשיי המדיטציה. זה נשמע פשוט אולם קורס מדיטציה דורש משאבים נפשיים רבים. למרות זאת, התגמול שווה את ההשקעה. בתחילת המדיטציה יהיו לך רגעים של נדידת המחשבה. יתכן שתרצה לבכות, לחייך, תרצה לישון. אין דרך נכונה לבצע מדיטציה, אולם חשוב לבחור מדריך מדיטציה שיש איתו כימייה ושאפשר לסמוך עליו.

סרטון על קורס מדריכי מדיטציה

קורס מדריכי מדיטציה אונליין

video

בוא ללמוד עכשיו קורס מדריכי מדיטציה אונליין. עם סרטוני הדרכה איכותיים ומקצועיים החל מרמת מתחילים ועד למתקדמים בתוספת תרגילים מעשיים להתחלה מיידית.

התחל ללמוד

קורס מדריכי מדיטציה: שאלות ותשובות

 שיראל שיראל

אשמח לדעת מה משך קורס המדיטציה?
קורס זה כבר לא נלמד יותר במכללות בישראל ולכן אין נתונים לגבי משך הלימודים.

6 בדצמבר 2022
 Shira Shira

מתי נפתח קורס ואיך נרשמים?
שלום, בשלב זה לא ידוע לנו על קורסים המתוכננים להיפתח. אנחנו ממליצים לבדוק מסלולי לימוד של מדריכי יוגה הכוללים גם מדיטציה.

3 במאי 2022
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות