קורס הכנה ללידה
אפשר להתכונן לרגע הזה

קורס הכנה ללידה

קורסי הכנה ללידה הם קורסים שנועדו להכין את האם העתידית לקראת הלידה. חווית הלידה היא חוויה מדהימה, אך גם קשה. נמצא כי קורס הכנה ללידה יכול להקל על החוויה במגוון דרכים.

קצת על קורס הכנה ללידה

מי מעבירות את הקורס?

הקורסים מועברים בדרך כלל על ידי מיילדות מוסמכות בעלות נסיון של אלפי לידות, וכן על ידי מדריכות הכנה ללידה ותומכות לידה מוסמכות. ישנם קורסים הכוללים גם תומכת לידה מקצועית – דולה וכן יועצת הנקה מוסמכת IBCLC.

למי מיועד הקורס?

הקורס עוזר לנשים וזוגות בהריון להכיר את הלידה, לדעת איך להתמודד עם הצירים, לדעת התמודדות עם משככי כאבים ועוד.

מהי עלות הקורס?

קורס הכנה ללידה עולה כמה מאות שקלים וכולל בין 5 ל10 מפגשים.

קורס הכנה ללידה אונליין חינם

  • שיעור 1: מידע בסיסי על קורסי הכנה ללידה
  • שיעור 1: כאב הלידה- הבנת מקור הכאב בלידה, ומציאת דרכים להתמודד עם הכאב ולהפחיתו
  • שיעור 2: קשיי ההריון – דרכי ההסתגלות הטובים להריון
  • שיעור 3: התעמלות וכושר בעת הריון
  • שיעור 4: תזונה בעת הריון
  • שיעור 5: הרגעות ותרגילי נשימה

הכנה ללידה היא דבר חשוב מאוד ולכן חשוב שגם את תרשמי בהקדם לקורס הכנה ללידה. תארי לך את חוויית הלידה המרגשת, עם בעלך לצידך: פעם ראשונה שאת והוא יחדיו מביאים ילד לעולם, אולי אפילו תאומים. חווייה זו יכולה להיות לא פשוטה עבור כל אישה ולכן נשים רבות בוחרות להירשם לקורס הכנה ללידה כבר באמצע ההריון ואפילו קודם לכך.

חוויית ההריון והלידה הן חוויה מיוחדת, חדשה וזרה לנו. היא אולי קצת מפחידה וקצת מוזרה, אבל היא טומנת בחובה אושר גדול בלתי מוסבר שלא ניתן לבטא במילים. רק לאחר הלידה נשים מתחילות "לנחות" והתחושה היא ממש רוחנית. כדי שתהליך הלידה יהיה נעים יותר, יש שיאמרו מהנה, צריך להתכונן לקראת הלידה ולדעת אילו תחושות בגוף נקבל בכל שלב של הלידה, וכיצד יש להתמודד עם תחושות אלו.

גם בעלך מעורב בלידה

בשנים האחרונות הזוגיות הפכה להיות שוויונית יותר: גברים עושים כלים, נשים לעבודה, וגברים צריכים לתמוך בלידה. אם את חושבת שקורס הכנה ללידה נועד רק בשבילך – את טועה ובגדול. את חייבת לקחת את הגבר שלך לשם. בהתחלה הוא לא יבין מה רוצים ממנו, אבל לאחר שהוא יגלה שהוא לא היחיד שם הוא יתחיל להסתדר עם גברים אחרים שנמצאים שם בדיוק כמוהו מאותה סיבה: "אישתי הכריחה אותי".

עד כמה שזה ישמע מגוחך, נשים רבות שוכחות את כל מה שלמדו במהלך הקורס. הקורס הוא מאוד חווייתי ולכן אין צורך לרשום ולשנן. זכרי שתהליך הלידה הוא תהליך טבעי, ויש להתייחס אליו ככזה. לא כל טיפ שמועבר אל כולן חייב להתאים גם לך. במהלך הלידה באופן אינסטקטיבי שוכחים את תרגילי ההרפיה, הנשימות וכל ההכנות למיניהן, אבל לפחות תדעי שכך זה הולך להיות. ייתכן שלא תשתמשי ברוב הידע שרכשת בקורס ותעדיפי דווקא לזרום עם התחושות שלך, אבל דווקא ברגע אחד, תיזכרי את המילים של המדריכה בקורס ותשמשי בטיפ קטן שהיא נתנה לך שיוכל להקל עלייך את כל הכאב.

קורס הכנה ללידה ואחריה

חלק נוסף בתהליך הלידה, חשוב לא פחות, הוא החלק שאחר הלידה: ההורמונים משתוללים, הילד צורח, ובעלך מתרגש כמו ילד קטן. בחלק זה של חייך צריך שיהיה מבוגר אחראי בסביבה, וזה הזמן לבקש סיוע מאמא שלך ומהמשפחה. אל תשכחי שנשים רבות יולדות, את לא היחידה בעולם שעושה את זה, אולי יש להם דרך לסייע לך: בקניות, בנסיעות וכו'.

חשוב שתהיי רגועה מאוד כדי להקרין שלווה וביטחון על הילד. אל תחששי לקבל עזרה מאנשים אחרים, מותר לך. לסיכום אפשר לומר כי הלידה היא חווייה מדהימה שחווים לעיתים יותר מפעם אחת בחיים, אבל אם יש שיעורי נהיגה וקורסי בישול, אז חייבים לקחת קורס הכנה ללידה כדי שהפעה הראשונה תהיה מוצלחת.

באתר קורסיסט אספנו עבורך סרטי וידאו ומאמרים מומלצים שמצאנו באינטרנט כדי שתוכלי להתכונן ללידה בקלות. תוכלי לקרוא על תהליך הנשימות, על הרפיה בעזרת היפנוזה ולבחור קורס הכנה ללידה שמתאים לך מבחינת מיקום גאוגרפי ואולי אפילו להיות מדריכה או סייעת. אומרים שאחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד משהו הוא ללמד אותו בעצמך, אז קחי לך קורס הכנה ללידה, ושתהיה לך לידה קלה ונעימה.

סרטון על קורס הכנה ללידה


קורס הכנה ללידה: שאלות ותשובות

 שרה כהן שרה כהן

שלום, אני מעוניינת לדעת מתי יפתח קורס הכנה ללידה באונליין חינם. אשמח לפרטים, תודה.
לא קיים יותר קורס כזה. תוכלי למצוא כל מיני הדרכות ביוטיוב.

13 בדצמבר 2022
 מרים רוח מרים רוח

אני רוצה לשאול על הקורס הכנה ללידה. מתי יתקיים? האם הוא בחינם?
כרגע לא ידוע לנו על קורסים פתוחים. הקורס אינו בחינם.

26 בינואר 2022
 כרמית קוטינסקי כרמית קוטינסקי

היי מהן האופציות לאור הסגר? האם יש קורס אונליין יסודי כמו הפרונטלי?
לא ידוע בשלב זה על קורס אונליין.

28 בספטמבר 2020
 אילנה אילנה

האם יש אפשרות לקורס הכנה ללידה אונליין?
כן, פה.

10 ביוני 2014
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות