שיעור 1: איך לצלם טוב?

שיעור 1: איך לצלם טוב?

רוצים ללמוד להחזיק מצלמה? להשתמש בצמצם ובחלקים אחרים בצורה נכונה יותר? לגלות טריקים לצילום טוב יותר? עקבו אחר 5 הסרטונים המקצועיים הללו ללימוד צילום.

איך מחזיקים מצלמה?

רוצים לדעת איך מחזיקים מצלמה? בסרטון זה תוכלו לראות הדגמה מעולה לדרך הנכונה להחזיק מצלמה. אם אתם מתחילים בעולם הצילום, יש כמה טכניקות בסיסיות שיכולות לשדרג משמעותית את איכות הצילום שלכם, והחזקה נכונה של המצלמה היא צעד בכיוון הנכון. צלמים רבים מעידים על כך שלמידה של טכניקות בסיסיות במועד מוקדם עזרה להם לצלם תמונות איכותיות גם בתחילת הקריירה שלהם.

איך בוחרים מצלמה?

לפני שאתם קונים מצלמה, כדאי לכם לראות את הסרטון הזה עד הסוף כדי ללמוד על ההבדלים בין מצלמה קומפקטית, מצלמת SLR ועוד. רבים קונים מצלמה מבלי לחשוב על ההבדלים של המצלמות, ומגלים כי לאחר כמה צילומים הם צריכים לשדרג את המצלמה, משום שהיא לא מפיקה תמונות ברמת הצילום שהם מעוניינים לקבל.

צמצם המצלמה

בשיעור הזה נלמד איך שולטים בצמצם המצלמה, חלק מאוד חשוב שמשפיע מאוד על התמונות שאנו מצלמים. הצמצם קרוי גם מיפתח הצמצם, והוא החלק הקובע כמה אור יכנס למצלמה. צלמים משתמשים בצמצם ובמהירות התריס כדי לשלוט באפקטים שונים של התמונה המוגמרת. הצמצם עוזר בצילומי קלוז אפ ומדגיש את האובייקט.

איזון לבן

שיעור זה יסביר לכם בפשטות כיצד לקבוע את האיזון הלבן במצלמה. אפשר לערוך את האיזון הלבן לאחר הצילום בעזרת RAW, אולם גם כאשר מצלמים אפשר להשיג איזון לבן טוב יותר אם מבינים את המשמעות של המדד. במצלמות שונות מופיע סמל נורה, ענן וסמלים דומים בתצוגה. האיזון הלבן קשור לטמפרטורת הצבע. האיזון הלבן הוא כלי חשוב שיעזור לכם להוציא תמונות מדהימות. כאשר מצלמים, רצוי לתקן את הצבעים בתמונה כדי להעניק להם מראה טוב יותר. על ידי פיזור אחיד יותר משתפרת התמונה, ותוכלו ללמוד על כך בקלות.

מהירות תריס

בשיעור הזה תלמדו על מהירות התריס, וכיצד היא משפיעה על צילום בתנועה. לא צריך להיות צלם מקצועי כדי לדעת להשתמש במהירות תריס נכונה. מהי מהירות התריס? באנגלית זה נקרא Shutter speed, ומדד זה מציין את המהירות בה נע "תריס" המצלמה. אם התריס נסגר מהר, אז המצלמה תצלם מהר יותר ויהיו פחות השפעות לטשטושים ולרעידות.

עדיין מתלבט?
תן ליועצי הלימודים שלנו לחזור אליך

קבל מידע על קורס צילום

למידע על קורס צילום
1
מלא את הפרטים ונציג לימודים יחזור אליך עם מידע על קורס צילום, חינם וללא התחייבות!
2
בחר מוסדות לימוד
3

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

שיעור 1: איך לצלם טוב?: שאלות ותשובות

 מיכל פרידמן מיכל פרידמן

איך לצלם את הילדים בבית תמונות יפות ושתצא תמונה יפה?
לנסות לצלם במקום מואר, ולצלם בגובה הילד ולא מעליו.

14 בדצמבר 2019
 שרי לוי שרי לוי

אני מורה בתוכנית אמירים של משרד החינוך, ואני מעבירה קורס פשוט בצילום הכולל הסטורית המצלמה והצילום, איך לצלם, טכניקות בצילום כללי וכו'. אשמח לקבל כל חומר שיוכל להעשיר אותנו כולל כללים מצגות דפים וכו'. נשמח כמובן לשתף ולהוכיח לכם את ההתקדמות וההנאה שלנו. תודה עצומה מראש שרי לוי.
שלום שרי, מוזמנת להדפיס ולשתף את החומרים המופיעים באתר, ולחפש מידע באינטרנט על קורס צילום. האינטרנט מלא בחומרים חינמיים.

30 ביולי 2017
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר