שיעור 3: איך לצלם את התמונה המושלמת?

שיעור 3: איך לצלם את התמונה המושלמת?

כולנו דיפדפנו במגזינים של אופנה או טבע ותהינו: איך הם מצלמים באופן כל כך מושלם? מסתבר שזו לא רק שאלה של איכות המצלמה. בעזרת כמה טכניקות בסיסיות שכל צלם מקצועי מכיר, תוכלו לשדרג משמעותית את איכות הצילומים שלכם.

איך לשלוט על מצב הצילום?

בסרטון זה נלמד על הכפתורים הקטנים שיש לכם במצלמה, ושכנראה אתם לא יודעים עדיין להשתמש בהם. המצב הנפוץ ביותר של המצלמה הוא הריבוע הירוק - מצב אוטומט. במצב זה הכל נתון בידי המצלמה. סביר להניח שבמצב זה אקבל תמונה טובה. מצב P הוא אוטומט, אבל יש לי יותר אפשריות החלטה על צמצם ומהירות סגר.

חוק האמצעים והשלישים

אפשר לשפר את התמונות שאתם מצלמים בעזרת טכניקות פשוטות: חוק האמצעים והשלישים. כאשר אנו מצלמים אנו יוצרים קומפוזיציה בתמונה. הקומפוזיציה מציגה את היחסים בין האובייקטים בתמונה. כל תמונה מורכבת משניים או שלושה אלמנטים בתמונה. הנושא, הנשוא והרקע של התמונה.

חשיפה נכונה

כעת נלמד על חשיפה נכונה בצילום. באיזה ISO להשתמש? איך לקבוע מהירות סגר? כשאנו מגיעים ללוקיישן אנו ננסה להבין את כמות האור במקום. במקום חשוך או בלילה נשתמש בISO גבוה, ובמקום מואר כמו בחוץ בצהריים נשתמש בISO נמוך.

חשיפת יתר וחסר

שליטה על חשיפת יתר וחשיפת חסר תשפיע מאוד על התמונות שתצלמו. תמונות לבנות או חשוכות מדי נקבעות לפי החשיפה. אנו מצלמים בצמצם 7.1, צילום בחשיפה הנכונה. אני אעביר את כפתור השליטה בחשיפת היתר והחסר למצב פלוס 1. התמונה נראית הרבה יותר מאורת. נכנסים הרבה יותר פרטים.

צמצם ועומק שדה

בעזרת פתיחה וסגירה של הצמצם אפשר לשלוט על עומק השדה. החדות של התמונה מושפעת מעומק השדה. את האובייקטים מיקמנו במרחקים שונים. נתחיל לעבוד עם צמצם פתוח.

עדיין מתלבט?
תן ליועצי הלימודים שלנו לחזור אליך

קבל מידע על קורס צילום

למידע על קורס צילום
1
מלא את הפרטים ונציג לימודים יחזור אליך עם מידע על קורס צילום, חינם וללא התחייבות!
2
בחר מוסדות לימוד
3

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר