לימודי עיצוב פנים – תואר או קורס?
יתרונות וחסרונות של כל מסלול

לימודי עיצוב פנים – תואר או קורס?

ישנם ארבעה מסלולים אפשריים למתעניינים בעיצוב פנים: קורס קצר, קורס מלא, קורס הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, ותואר בעיצוב פנים ואדריכלות. לכל מי שמתלבט בין קורס או תואר בעיצוב פנים הכנו את המדריך הזה, המספק השוואה של יתרונות וחסרונות של כל מסלול. תואר ראשון בעיצוב פנים נקרא B.Design, והוא נלמד רק במספר מסויים של מוסדות לימוד בארץ. במדריך זה גם נסקור אודות מוסדות אלו.

איפה אפשר ללמוד כל מסלול?

תואר בעיצוב פנים לומדים במכללה למינהל, בשנקר, ובמכון הטכנולוגי חולון. את הקורס אפשר ללמוד ברוב המכללות, ורצוי לבדוק שהקורס מאושר ע"י המה"ט.

תנאי קבלה לתואר ולקורס עיצוב פנים

אפשר ללמוד לתואר בעיצוב פנים במכללה למינהל, שם דורשים תעודת בגרות מלאה, 3 יחידות בגרות באנגלית בציון של 80 לפחות, או 4 יחידות בגרות בציון 60 לפחות, המהווים 30% מכלל ציון הקבלה. בנוסף, מבחני קבלה פנימיים מהווים 70% מכלל הציון לקבלה וכוללים: מבחן ברישום טבע דומם, מבחן עיצובי, ראיון אישי והצגת תיק עבודות.

בנוסף ניתן ללמוד לתואר גם במכון טכנולוגי בחולון, שם דורשים בגרות מלאה, שלב א: בחינה פסיכוטכנית, מבחן, שלב ב: תיק עבודות, תרגיל וראיון אישי.

בשנקר הענקת התואר מותנית באישור המל"ג עיצוב מבנה וסביבה (התמחות בעיצוב פנים או בסביבה וירטואלית). תנאי הקבלה הם בגרות מלאה, שלב א: מבחן פסיכוטכני, יום מבחן ברישום, שלב ב: ראיון אישי והצגת תיק עבודות.

לעתים מי שמנסה להתקבל למסלול תואר בעיצוב פנים נרשם למכינה שם גם עוזרים לו לבנות תיק עבודות.

אורך המסלול

בעוד שתואר ראשון בעיצוב פנים נמשך ארבע שנים, קורס נמשך כשלושה חודשים, כאשר ישנם קורסי עיצוב פנים קצרים שמתקיימים לאורך של כשלוש-ארבע פגישות, ומעניקים את היסודות הבסיסיים ביותר לעיצוב פנים אישי של הסלון ושאר החללים בדירה.

תעודה

בסוף התואר בעיצוב פנים תקבלו תואר ראשון B.Design. בסוף הקורס תקבלו תעודת גמר, ולמסיימים של קורס הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים תוענק תעודת הנדסאי. הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים יכול לתכנן מבנים עד לגובה 4 קומות.

מחיר

תואר בעיצוב פנים עולה כ-30 אלף ש"ח בשנה, לאורך 4 שנים. קורס הנדסאי עיצוב פנים עולה כ- 8,000 שקלים לשנת לימוד, במכללות בעלות תקציב של המה"ט. קורס עיצוב פנים רגיל עולה כ-4,000 ש"ח.

האם צריך תואר בשביל המקצוע של מעצב פנים?

אם אתם רוצים לעצב חללים בתור תחביב, לשפר את המראה של הבית שלכם, או למצוא עבודות מזדמנות מדי פעם בעיצוב פנים, כדאי לכם לבחור בקורס. אם אתם רוצים להפוך את עיצוב הפנים למקצוע ולפרנסה שלכם, יתכן שכדאי לכם לשקול את מסלול התואר.
שמאי המקרקעין מעריך שווי נכסים וקרקע בשוק הנדל"ן. לצורך כך עליו להיות בקיא מאוד בכל חוקי המקרקעין, ולהכיר את כוחות השוק השונים, אולם אין הכרח בתואר ראשון כדי למלא את התפקיד

עדיין מתלבט?
תן ליועצי הלימודים שלנו לחזור אליך

קבל מידע על קורס עיצוב פנים

למידע על קורס עיצוב פנים
1
מלא את הפרטים ונציג לימודים יחזור אליך עם מידע על קורס עיצוב פנים, חינם וללא התחייבות!
2
בחר מוסדות לימוד
3

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

לימודי עיצוב פנים – תואר או קורס?: שאלות ותשובות

 אורלי קורן אורלי קורן

מעוניינת בקורס קצר לעיצוב פנים באיזור תל אביב, רמת גן בשעות הערב.
יש לפנות למכללות המופיעות בעמוד.

3 באוקטובר 2019
 חן חן

מתעניינת בקורס קצר ומקצועי לעיצוב פנים באיזור המרכז.
פני למכללות המופיעות בעמוד זה.

14 בנובמבר 2018
 איריס איריס

מעוניינת בקורס עיצוב פנים מקיף ורחב עם תעודה ממוסד מוכר ומכובד באזור ירושלים והמרכז, בעלויות סבירות.
פני למוסדות המופיעים בעמוד זה ובקשי לתאם פגישה עם יועצת לימודים.

7 במאי 2018
 שירה שירה

אני מעוניינת ללמוד קורס קצר אך מקיף יחסית בעיצוב פנים. אני בת 23 ואין לי תעודת בגרות אך למדתי הכל לתעודה הזו‏, אני מחפשת ללמוד בירושלים במקום דתי עם נשים פעם בשבוע יש לי ידע גדול יחסית בתחום ואני טובה בו, רציתי לדעת איפה אני יכולה למצוא מקום כזה ושלא יצא לי מידי יקר תודה.
את מחפשת קורס קצר, מקיף, לנשים בלבד באזור ירושלים. איננו מכירים קורס כזה.

28 בינואר 2018
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות

קבל מידע על קורס עיצוב פנים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר