לימודי עיצוב אופנה
לעצב, לחתוך ולתפור

לימודי עיצוב אופנה

איך הופכים למעצבי אופנה? השלב הראשון הוא להירשם לקורס הנכון! אספנו עבורכם מכללות שישנם יתרונות רבים ללמוד אצלם: מלמדים שם מעצבי אופנה מוכרים, המסלול הינו מעשי וכולל תפירה ודיגום, הלימודים כוללים פרוייקטים אמיתיים המשולבים בתעשיית האופנה הישראלית.

מוסדות לימוד ללימודי עיצוב אופנה

סטודיו A
סניפים: ירושלים
משך הלימודים: לימודים דו שנתיים. כ- 18חדשי לימוד לא כולל הגשת פרויקטים ותיקי עבודות. מפגשים חד שבועיים ביום לימודי…
תנאי קבלה: ריאיון אישי - 12 שנות לימוד

למה כדאי להירשם לקורס עיצוב אופנה?

להיות מעצב אופנה זה חלום שיכול להתגשם ויש מעצבי אופנה ישראלים רבים שהצליחו בחו"ל. אם חיי הזוהר והביגוד קוסמים לכם – הגעתם למקום הנכון. קורס עיצוב אופנה ילמד אתכם על ביגוד ומעבר לו: התתפתחות האופנה, גזירות, תפירות וכל עבודה שיכולה להתקשר בכל צורה שהיא לאופנה בישראל ובעולם כולו. קורס זה מפתח את הראייה המקורית ופיתוח מוצרים חדשניים בשילוב של טרנדים עכשווים. קורס זה מקנה גישת עיצוב חדשה וראייה מרחבית עם שימת דגש על סביבה, ארגונומיה (הנדסת אנוש), חומרים, חדשנות ומקוריות. קורס עיצוב אופנה נותן את האספקטים הרחבים הקשורים לעיצוב והטרנדים החדשים בשילוב טכניוקות תפירה וטכניקות חדשות בשוק על עיצוב טכסטיל ושימת דגש על חדשנות ומקוריות.

מה לומדים בלימודי עיצוב אופנה?

 • עיצוב בסיסי
 • הכרת מבנה האדם
 • טכניקות איור ורישום
 • בדים וטכסטיל
 • טכניקות תפירה
 • גזרות
 • שרטוט
 • עבודה עם מודל
 • מידות וגדלים
 • תדמיתנות ממוחשבת
 • דיגום חופשי
 • סטיילינג

לימודי עיצוב אופנה אונליין

video

בוא ללמוד עכשיו לימודי עיצוב אופנה אונליין. עם סרטוני הדרכה איכותיים ומקצועיים החל מרמת מתחילים ועד למתקדמים בתוספת תרגילים מעשיים להתחלה מיידית.

התחל ללמוד

לימודי עיצוב אופנה: שאלות ותשובות

 שיר שיר

שלום, אין לי ידע כלל בתפירה ואני רוצה ללמוד עיצוב אופנה בקורס שמקיף את כל התחומים של עיצוב אופנה. איפה אפשר למצא קורס כזה?
כרגע יש מעט מאוד מוסדות המלמדים עיצוב אופנה. אנחנו ממליצים לחפש בגוגל.

29 באוקטובר 2023
 שרה קראוס שרה קראוס

היי אשמח לשמוע יותר על הלימודי תעודה שלכם.
יש לפנות למכללות באופן יזום. הרשימה מופיעה באתר.

6 באוקטובר 2023
 אושרת אושרת

אני עובדת בעבודה טובה אך החלום שלי לחיות מעצבת אופנה. אני מאוד רוצה ללמוד עיצוב אופנה משום מה משהו אצלי לא מתקדם לא עושה משהו עם זה? מבקשת עזרה בקבלת החלטה כנה. זה שווה או שזה עניין של חלום רגעי?
שלום אושרת, הדרך הטובה ביותר לדעת היא להירשם לקורס אחד של עיצוב אופנה. לאחריו תוכלי להתקדם לקורס אחר למשל: התמחות בעיצוב שמלות כלה. אם תרגישי שהתחביב החדש הולך ומתגבר, תוכלי להתחיל לבצע עבודות קטנות ומשם להמשיך הלאה.

6 באוקטובר 2022
 גביהו גביהו

אני יודע לתפור ומתעניין להתקדם גם לעיצוב אופנה, אשמח לפרטים אין לי מייל כרגע סליחה.
שלום, כדי לקבל מידע עליך לפנות למוסדות המופיעים באתר. יועצת לימודים מטעם המוסד תחזור אליך.

16 באוגוסט 2022
 תמר תמר

שלום, רציתי לדעת מה הכוונה שכתוב מוכר כפיקדון? האם קורס עיצוב אופנה כולל בתוכו תכל'ס איך לפתוח חנות / מותג משלי ואיך להתנהל בחול מול מתפרות וספקים וכו' או שידע זה נכלל בקורס אחר?
מוכר לפיקדון – הכוונה היא מוכר לפיקדון הצבאי שמתקבל בעת השחרור, כך שניתן לשלם עבור הלימודים באמצעות הפיקדון. יש בקורסים שיעור אחד או שניים בנושאים שתיארת.

29 בנובמבר 2021
 תהילה תהילה

יש קורס לנערות?
לא. כל הקורסים הם לגילאי 18 ומעלה.

27 בינואר 2021
 נאדיה נאדיה

אם למדתי וקיבלתי תעודת דיפלומה בעיצוב אופנה. אפשר להמשיך לתואר ראשון בעיצוב אופנה?
כן, אבל הלימודים לתואר לא בהכרח יכירו בלימודי התעודה שעשית.

29 בספטמבר 2019
 אלישבע אלישבע

שלום, ברצוני לדעת אילו קןרסים צריכה לקחת מתחילה שרוצה ללמוד עיצוב אופנה, והאם נדרש תואר כדי לעסוק בתחום. בנוסף, ברצוני לדעת מה המחירים לקורסים הנ״ל לערך, והאם יש מלגות? תודה.
יש קורסים למתחילות בעיצוב אופנה במספר מכללות בארץ, ראי את המכללות המופיעות באתרנו. הקורסים עולים כמה אלפי שקלים ועלותם משתנה ממכללה למכללה, ותלויים בהיקף הלימודים. אין מלגות לקורס זה.

8 בספטמבר 2019
 אריאל אריאל

האם יש חובת 12 שנות לימוד בכל המקומות?
לא. מדובר על לימודי תעודה ולא על אקדמיה.

3 בדצמבר 2017
 סולי סולי

איזה בית ספר הכי מומלץ לתפירת שמלות כלה וערב?
אין בית ספר מומלץ בתחום זה. אנחנו ממליצים להגיע למכללות להתרשמות ולבקש לראות עבודות סטודנטים ותצוגות בוגרים במסלול שמלות כלה וערב.

7 בנובמבר 2017
 לין לין

שלום. הייתי ביום ייעוץ בסטודיו 6b לגבי קורס עיצוב אופנה והתרשמתי מאוד. אך קיבלתי מהם 2 מספרי טלפון של בוגרים של הקורס שמהם שמעתי שבקורס פחות לומדים תפירה אלא יותר עיצוב. אני ממש מבולבלת. הסכום הוא לא קטן לקורס הזה ואני רוצה לדעת שאני לא טועה. אני מחפשת קורס מקיף שיכלול הכל. כלומר שאסיים את הקורס אדע גם תפירה וכל טכניקות התפירה וגם תדמיתנות ועיצוב וכל המסביב. אשמח לעזרה… אני רוצה להירשם לשנה הקרובה ולא לפספס את השנה הזו.
אם התרשמת שרוב הלימודים הם לימודי עיצוב ומה שמעניין אותך הוא קורס מעשי, יכול להיות בהחלט שעלייך לחפש מקום אחר שעוסק יותר בפרקטיקות מעשיות ולא בעיצוב. אין פה עניין של פספוס שנה כי מדובר בקורס ולא בלימודים אקדמיים והמסלולים נפתחים לפי הביקוש. בכל מקרה חשוב שתדעי שמומלץ לך להחזיק מכונת תפירה בבית ורוב הלימודים הם בעיקר בתרגול בבית ולא במכללה בה תבחרי.

14 בספטמבר 2017
 טרו טרו

השאלה שלי אף לא התעסקתי בתפירה אבל אני ממש רוצה ללמוד עיצוב אופנה גם למתחילים יש להם קורס עיצוב אופנה מה תנאי קבלה
כל לימודי עיצוב האופנה מתחילים מהבסיס, כלומר את יכולה להגיע ללא ידע וניסיון וכלל וללמוד הכל מההתחלה. לגבי תנאי הקבלה, הם משתנים ממוסד למוסד, אך לרוב הם דורשים תעודת בגרות וראיון אישי.

20 בספטמבר 2016
 דניאל דניאל

כמה זמן נמשך הקורס? ומה תנאי הקבלה?
שלום דניאל, לכל קורס יש מסלולים שונים לגמרי עם משך לימודים אחר, תנאי קבלה אחרים ועוד. בדרך כלל הלימודים נמשכים מספר חודשים ותנאי הקבלה אינן מחמירים. כדי לקבל את המידע המדוייק ביותר עליך לפנות למכללות המופיעות באתר.

17 במרץ 2016
 קורסיסט קורסיסט

במה עוסק מי שסיים קורס עיצוב אופנה?
למי שסיים את הקורס יש מספר אופציות לעבודה. אפשר לעבוד בחברות שיווק אופנה ותכשיטים, לעבוד עם ספקים וחברות ענק בתחום האופנה, במפעלים של פרטי אופנה או לעבוד כמעצב אופנה עצמאי.

כמה זמן נמשכים לימודי אופנה?
משך קורס עיצוב אופנה תלוי ברצון ללמוד ולהתפתח בתחום. קורס זה יכול להמשך בין 3 חודשים לקורס בסיסי ביותר, לבין לימוד אקדמאי של מקצוע הצורפות. תנאי הקבלה לעיצוב אופנה הן מינימילות ביותר: האהבה למקצוע העיצוב, גישה לאופנה ורצון ללמוד טכניקות וטרנדים חדשים.

17 בדצמבר 2015
 לולה לולה

אשמח לדעת יותר על מכון אבני האם באמת שווה ללמוד שם?
כל מוסד לימודים המופיע באתר הוא מוסד ששווה ללמוד בו. אנחנו ממליצים תמיד לפנות ישירות למכללה ולהיפגש כדי לקבל מידע נוסף.

7 בספטמבר 2015
 קורל קורל

יש קורס תדמיתנות? אני חיילת ואני רוצה ללמוד תדמיתנות כדי להתקבל לקורס לתפירת בגדי ים, יש לי ידע בתפירה אבל לא בתדמיתנות וחייב את שניהם בשביל קורס זה..יש קורס במחיר מועט שאוכל להירשם אליו?
הקורס בFA29 האקדמיה לעיצוב מוכר לפיקדון.

16 באוגוסט 2013
 אורית אורית

מלבד מכללת שנקר ששם מקבלים תואר בעיצוב אופנה, האם יש מקומות נוספים שנותנים תואר ראשון בעיצוב אופנה (למשל מכללת ספיר?)?
במכללת ספיר מלמדים קורס שמעניק תעודת גמר מעצב אופנה F.D – Fashion Designer מטעם המכללה האקדמית ספיר. בארץ המסלול היחידי המעניק תואר ראשון בעיצוב אופנה B. Design הוא שנקר.

25 ביולי 2012
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות