לימודי צורפות
להפוך לצורפים תוך זמן קצר

לימודי צורפות

חולמת ליצור בעצמך תכשיטים? רוצה להכיר לעומק את עולם הצורפות? בואי ללמוד מקצוע יצירתי אשר יוציא ממך את המקסימום. מקצוע הצורפות הוא מקצוע שהתפתח בעיקר בשנים האחרונות, קורס צורפות מעניק את הכלים הייחודיים בכדי ללמוד את נישת עיצוב התכשיטים והצורפות דרך הכרת טכניקות ולימוד הטרנדים החדשים בשוק.

מה זה צורפות?

הצורפות היא למעשה עיבוד של מתכות אצילות, כגון כסף, זהב, נחושת ועוד ליצירת תכשיטים ואביזרים. האדם אשר מחבר בין המתכתות, משבץ אבנים יקרות ומעבד את החומר לפי ראות עיניו. כל המניפולציות על החומר נעשות מצד אחד דרך שימוש באש, בכדי להתיך את המתכת ולזקק אותה, ומצד אחר בכלי עבודה אשר מקנים לתכשיט את הצורה, הצבע והמרקם.

קורס צורפות מקנה לסטודנט ראייה כוללת של עיצוב ואופנה והכרה של חומרים וטכניקות עבודה שונות. עבודה מהרעיון עד המוצר המוגמר עם שילוב טרנדים עכשויים ואופניים. קורס זה מאפשר לסטודנט להתפתח עם דמיונו הפרוע בכוונה להגיע למוצר אידיאלי שיימכר בעתיד.

אילו מסלולים קיימים ללימודי צורפות?

המסלולים להכשרת צורפות הם:

  • המסלול המלא להכשרת צורפים – מסגרת של 3 שנים ללימודי צורפות מקצועית. מסלולים אלו קיימים בשנקר, בצלאל ותל חי.
  • מכינה לצורפות – המכינה נועדה לשפר את הסיכויים להתקבל למסלולים המקצועיים.
  • קורס בסיסי בצורפות – קורס שנמשך בדרך כלל בין 8-12 מפגשים וכולל היכרות ראשונית עם העבודה בצורפות. כבר במהלך הקורס תיצרו תכשיטים שאיתם תוכלו להתגנדר או למכור לאנשים שקרובים לכם ובכך לקדם את עצמכם במהלך הקורס כצורפים מומחים.
  • קורס צורפות למתקדמים – קורס זה מלמד טכניקות מתקדמות בצורפות כגון עבודה עם צירים וקפיצים, גופים חלולים, שיבוצים ועוד. בקורס זה תלמדו כיצד יש לעבוד עם כסף וזהב וכיצד יוצרים תכשיטים כמו טבעות, עגילים, צמידים ושרשראות.

מרעיון לתכשיט

יצירת תכשיט זו משימה לא פשוטה, כל תכשיט עובר תהליך ארוך ולעיתים מייגע. התהליך מתחיל משלב הרעיון (הקונספט) שבו תלמדו כיצד לקחת את הרעיון שיש לכם בראש ולגבש אותו לסקיצה אחת סופית ומוגמרת. לאחר מכן, תלמדו טכניקות רבות ושיטות עבודה אשר יאפשרו ליישם את הסקיצה למודל ראשוני. לאחר מכן תלמדו כיצד לקחת את המודל הראשוני ולשפר אותו עד לרמת מודל סופי, ברמת גימור גבוהה.

לאחר תהליך יצירת התכשיט המוגמר, נשאר השלב הקריטי בחיי כל תכשיט, השיווק. כל אמן שלא ידע כיצד לשווק את יצירותיו מפספס את המטרה. לכן רוב קורסי הצורפות מקנים לסטודנטים את הפן השיווקי, בכדי שיוכלו להבין כיצד להוציא את יצירתם אל הציבור.

במה עוסק מי שסיים קורס צורפות?

למי שסיים את הקורס יש מספר אופציות:

  • עבודה בחברות שיווק תכשיטים.
  • עבודה עם ספקים וחברות ענק בתחום האופנה והתכשיטנות.
  • עבודה במפעלים של תכשיטים ופרטי אופנה.
  • עבודה כצורפ/ת עצמאי/ת.

לימודי צורפות אונליין

video

בוא ללמוד עכשיו לימודי צורפות אונליין. עם סרטוני הדרכה איכותיים ומקצועיים החל מרמת מתחילים ועד למתקדמים בתוספת תרגילים מעשיים להתחלה מיידית.

התחל ללמוד

לימודי צורפות: שאלות ותשובות

 לימור לימור

אני רוצה לקבל פרטים על קורס משולב ולמתחילים בתל אביב.
כדי לקבל מידע עלייך לפנות למוסדות הלימוד באתר.

26 בנובמבר 2015
 טל אהרוני טל אהרוני

היי, אני רוצה לעבור קורס צורפות לא כמקצוע לחיים אלא כתחביב שאוכל לעשות בשעות הפנאי. ממש הייתי רוצה לצרוף תכשיטים בעצמי, כמו שאני רואה בכל מיני דוכני תכשיטים את תכשיטי הזהב, הטבעות בעיקר. מעניין אותי לקנות מכונה לצורפות שבה אוכל לעצב איזה שהוא תכשיט. אני פחות מתחברת לליצור תכשיטים מחרוזים ואבנים אלא לעצב את החומר עצמו. רציתי לברר לגבי קורס לחובבנים ולא שנת לימוד באופן מקצועי.
בעמוד זה תוכלי למצוא מספר מסלולים קצרים של קורסי צורפות שלא מחייבות לימוד שנתי מלא.

18 בינואר 2015
 קורסיסט קורסיסט

מה ההבדל בין תכשיטנות לצורפות?
בזמן שצורפות מתעסקת עם מתכות אצילות שונות, וכן לרוב עם חיבורים חמים, הלחמות שימוש באש ועוד, תכשיטנות מתעסקת בעיקר עם חיבורים קרים, כלומר חיבורים ללא שימוש בהלחמות או בחום, כגון הדבקות, קשירות, סריגות, שימוש בחרוזים ועוד.

19 בספטמבר 2012
 קורסיסט קורסיסט

האם צריך ניסיון או ידע מוקדם בכדי ללמוד קורס צורפות?
רוב קורסי הצורפות לא דורשים ידע מוקדם או ניסיון בתחום. הקורסים השונים מקנים לסטודנטים את כל הכלים והידע החל משלב הרעיון ועד שלב הביצוע.

19 בספטמבר 2012
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות