קורס אופנוע ים
המדריך המלא לקבלת רישיון שיט על אופנוע ים

קורס אופנוע ים

אופנוע ים מוגדר ככלי שיט המונע על ידי מנוע שאיבת מים (סילון), המסוגל להשיט עד 3 אנשים והפעלתו נעשית ברכיבה או בעמידה. רוצים לקבל רישיון שיט על אופנוע ים? זה המקום בשבילכם לקבלת המלצות על קורס אופנוע ים!

לדהור על הגלים עם אופנוע ים

עקב מחירו הגבוה של אופנוע ים והשימוש המועט שנעשה בו בדרך כלל בחודשי הקיץ בלבד, פתחו שוק של השכרת אופנועי ים. כאשר קונים או שוכרים אופנוע ים כדאי לבחור בחברה מוכרת ומומלצת כגון אופנועי ים של קוואסאקי, סידו או ימאהה. כיום, כל מי שרוצה להשתמש באופנוע ים באילת, או באחד מחופי ישראל, חייב ברישיון מסודר שאפשר להשיג לאחר קורס אופנוע ים.

איך מוציאים רישיון לאופנוע ים?

ניתן לקבל רישיון לאופנוע ים בתוך זמן קצר של עד שלושה שבועות.

שלב 1 – בחירת מסגרת לימוד

השלב הראשון כולל לפנות לבתי ספר לשייט, שם רוכשים נסיון על כלי הרכב. מכיוון שאופנוע ים יכול להיות מסוכן, חשוב להוציא את הרישיון בחברה מקצועית השומרת על כללי הבטיחות. כמו כל כלי תחבורה אחר, גם אופנוע ים דורש רישיון נהיגה מוסדר. כדי לקבלו יש לשמור על כללי בטיחות וזהירות כמו בכלי תחבורה אחרים.

שלב 2 – החלק העיוני

בחלק זה תלמדו מושגים ראשונים במקצועות הים כמו עזרה ראשונה, סימול ימי באמצעות דגלים ועוד. בנוסף תלמדו על תפעול אופנוע הים, כולל תדלוק, התנעה, הכנה להפלגה, חוקי בטיחות, איתותי מצוקה ועוד. בחלק מבתי הספר ניתן ללמוד את חלק זה דרך האינטרנט, בשילוב תכנים כתובים, סרטונים ומבחנים לדוגמה. בסוף הלימודים תעברו מבחן עיוני פשוט.

שלב 3 – החלק המעשי

הגעתם לשלב שאפשר סוף סוף לעלות על אופנוע הים הנכסף. בחלק זה לא רק תלמדו כיצד לרכב על אופנוע ים, אלא גם איך לשלוט בו, ולהשתמש בקשרים כגון אוגים, טבעת והצלה. במבחן תדרשו להפגין יכולות תמרון בין מצופים. שימו לב שמספיק שתגעו במצוף אחד ותכשלו. כמו כן תבחנו על חילוץ אדם בסימולציה מהמים.

תנאי קבלה

  • אפשר להוציא רישיון אופנוע ים מגיל 16.
  • יש להציג אישור רפואי שמעיד על כך שראייתכם ובריאותם תקינה.

איפה ללמוד רכיבה על אופנועי ים?

משיט 11 של שיא גל

בקורס של שיא גל תמצאו מסגרת מסודרת ומקצועית ללימוד אופנוע ים. במהלך הקורס תכירו את האופנוע, ותעברו על נושאים כגון חוקי ימאות וחוקי דרך. הקורס מאפשר לכם להכנס למועדון שייט אקסקלוסיבי, לעבור קורס מזורז ולעבור באחוזי מעבר הגבוהים ביותר בשוק. בנוסף תוכלו להנות מייעוץ בבחירה וקנייה של אופנוע ים מצוות מקצועי העובד בתחום עשרות שנים. הלימודים מתקיימים במרינה בהרצליה, ממדריכים יוצאי חיל הים, לאורך השבוע.


קורס אופנוע ים: שאלות ותשובות

 שלמה שלמה

כמה שיעורים יש? האם זה רצוף או פעם פעמיים בשבוע? יש בחורף גם קורסים?והאם קיימים קורסים נפרדים [לגברים?]תודה מראש.
היי שלמה, תצטרך לפנות לקורס ספציפי כדי לקבל מידע זה.

31 באוקטובר 2014
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות