שיעור 1: איך מנהלים פרויקט?

שיעור 1: איך מנהלים פרויקט?

אז איך בדיוק מנהלים פרוייקט? על רגל אחת, סרטון זה מסכם כמה פרטים חשובים על ניהול פרוייקט נכון.

לשים לב לפרטים הקטנים

אנשים חושבים שלנהל פרוייקטים זה לנהל רשימות אנשים. מנהל פרוייקט צריך לדאוג למערכות היחסים הסבוכות בתוך צוותי העובדים המעורבים בפרוייקט. ברגע שתתחיל לנהל פרוייקט, רוב הסיכויים שאתה לא תהיה האחראי הבלעדי לביצוע הפרוייקט, אלא תהיה חלק מצוות אותו גם תנהל. לכן תפקידך יהיה לפקח על הפרוייקט, ולדאוג שגם המטלות הקטנות והנשכחות מבוצעות בהצלחה.

אתה תידרש לעדכן את כל חברי הצוות בעדכונים על הפרוייקט, וגם תקבל מהם דיווח שוטף על המטלות של כל אחד ואחד. אתה תשתמש בכלים כמו MSPROJECT, תוכנה שנועדה לניהול פרוייקטים. כדאי לך ללמוד להשתמש בתוכנה זו ובאחרות כבר עכשיו.

לראות את התמונה השלמה

צריך לראות את התמונה השלמה, ולהגדיל ראש בכל שלב בפרוייקט, ולא רק לסמן מטלות שביצעת ולהסתפק בכך. חשוב מאוד שתשקיע מאמצים בתחילת הפרוייקט כדי להבין לעומק את מטרות הפרוייקט ואופי הביצוע שלו. נסה לחשוב על כל שלבי הפרוייקט מראש, כמו שבמאי חושב על כל חלקי הסרט שלו וכך מתכנן את ימי הצילום.

אתה חייב להיות מאורגן ומסודר. הצוות סומך עליך, ולכן אסור לך לשכוח להגיע לישיבה, או לאבד מסמך חשוב בפרוייקט. אם קשה לך להתארגן, נסה להשתמש בעזרים כמו יומן ופנקס רשימות.

מנהל פרוייקטים בזמן משבר

בכל פרוייקט גדול ישנם משברים. בסרטון מספרים על דוגמה של מיזוג חברות, אשר נוהלה על ידי מנהל פרוייקטים. חברה אחת לא עמדה בסטנדטים הנדרשים, אבל הצוות נרתם למשימה, והצליח להרים את הפרוייקט בהצלחה.

אל תשכח להיות מנהל פרוייקט אשר מקרין בטחון ועוצמה לכל חברי הצוות.

עדיין מתלבט?
תן ליועצי הלימודים שלנו לחזור אליך

קבל מידע על קורס ניהול פרויקטים

למידע על קורס ניהול פרויקטים
1
מלא את הפרטים ונציג לימודים יחזור אליך עם מידע על קורס ניהול פרויקטים, חינם וללא התחייבות!
2
בחר מוסדות לימוד
3

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות

קבל מידע על קורס ניהול פרויקטים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר