שיעור 2: יחסי ציבור – עשה זאת בעצמך

שיעור 2: יחסי ציבור – עשה זאת בעצמך

לא חייבים חברת יחסי ציבור כדי לשווק ולעשות יחסי ציבור לעסק קטן! בעזרת כמה טיפים פשוטים ויישומיים אפשר לבצע יחסי ציבור לכל עסק. כל מה שצריך זה התמדה ושיטה. במדריך זה תמצאו כמה טיפים פשוטים שיאפשרו לכם להשיג כתבות על העסק שלכם במדיות השונות.

דרך 1: להגיע לתוכניות הבוקר בטלוויזיה

תוכניות בוקר מהוות דרך נהדרת להגיע לקהל ענק של צופים. בעבר פורסם ב-"הארץ" כי ניתן לקנות מקום בתוכניות בוקר בכסף. דרך נוספת היא לפנות למפיקי תוכנית הבוקר ולבקש מקום וראיון. הנה כמה לינקים שתוכלו להשתמש בהם של תוכניות פופולריות:

דרך 2: להגיע לעיתונים ולמגזינים

רצוי לבחור בעיתון או במגזין שמתאים לקהל היעד של העסק שלך. למשל, אם העסק שלך נמצא בתל אביב ופונה לצעירים, יתכן שתרצה להשיג כתבה בטיים אאוט או בעכבר העיר. ישנם מקומונים שישמחו לפרסם עבורך כתבה, אם רק תבקש. בתחילת כל עיתון מופיעים בדרך כלל טלפונים ואימיילים אליהם אפשר לשלוח את ההצעה לפרסום.
פה תמצאו רשימה של עיתונים ופרטי התקשרות שלהם

דרך 3: לפרסם בבלוגים ובאתרי חדשות

היתרון הגדול של פרסום חדשות PR בבלוגים ובאתרי חדשות הוא בכך שמי שמנהל את האתרים הללו בדרך כלל זמין יותר. יחסי ציבור אלו מתאימים בעיקר לעסקים בעלי גוון טכנולוגי וחדשני. אפשר למצוא בלוגים נישתיים יותר ולקבל מהם כתבה נרחבת.
דוגמה לאתרי חדשות כאלו: חורים ברשת, News10, Ynet, חדר 404.

שורה תחתונה: איך לעשות יחסי ציבור בעצמך?

מה שמשותף לכל שיטות יחסי הציבור שתוארו במאמר זה הוא פשוט: לפנות לאנשים ולבקש מהם לפרסם אתכם. בעלי עסקים רבים מתפלאים באיזו קלות זה עובד. כל מה שצריך לעשות זה לכתוב מייל מפורט, להרים טלפון, או אפילו לפנות בפייסבוק. במקום לשבור את הראש בטכניקות שיווק מתוחכמות, או לשבור את הכיס במדיות פרסומיות יקרות, נסו פעם אחת את השיטה הישנה הזאת, ותופתעו לטובה!

יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות