שיעור 2: איך להיות יזם?

שיעור 2: איך להיות יזם?

במשרה הקודמת שלך תפקדת מצויין, ואז יום אחד אתה מבין משהו: "למה לי לעבוד בשביל מישהו אחר, שאותו אני בכלל לא מחבב כל כך, כשאני יכול להקים עסק משל עצמי?"

לא כל אחד מתאים להיות יזם

ברכותינו! אתה יזם. חכה רק רגע בחור! זה שהקמת עסק לא הופך אותך ליזם עדיין. כמו יזמים אחרים, בקרוב תגלה שבעסק עצמאי צריך לעבוד 15 שעות, לעתים מעסיקים את העובדים הלא נכונים, וזה לעתים מאוד מתסכל לנהל אותם.

מכיוון שאתה יזם מתחיל, לא תדע איך לתקן את המערכות שמאפשרות לעסק לצמוח. לפתע תבין שלא יצרת לעצמך עסק, פשוט יצרת משרה אחרת, והמשרה הזאת די מחורבנת.

הבעיה בלהיות יזם

הנה הבעיה: השאלה הראשונה שהיית צריך לשאול את עצמך הייתה – “האם אני באמת יזם?” לא לכולם מתאים תפקיד היזם. אנשים נופלים בדרך כלל לאחת מ-3 קטגוריות:

טכנאים (אנשים שיודעים לבצע את המשימות), מנהלים (אנשים שטובים בניהול מערכות וצוותים), ויזמים (אנשים שאוהבים לבנות עסקים חדשים ולהגשים את הרעיונות שלהם).

רוב האנשים נופלים לקטגוריות הטכנאים והמנהלים. קחו לדוגמה את מייק – הסיבה שהוא רצה לבנות לעצמו חנות הייתה כי הוא היה אופה מדהים של קאפקייקס. אבל אז הוא גילה את השיעור החשוב שכשטכנאי מנסה לבנות עסק, זה פשוט לא עובד. אז אם אתה רוצה להיות יזם, קודם תבין איזה סוג של אדם אתה. אז תוכל למצוא את האנשים שיעזרו לך להקים את החזון שלך.

עדיין מתלבט?
תן ליועצי הלימודים שלנו לחזור אליך

קבל מידע על קורס יזמות עסקית

למידע על קורס יזמות עסקית
1
מלא את הפרטים ונציג לימודים יחזור אליך עם מידע על קורס יזמות עסקית, חינם וללא התחייבות!
2
בחר מוסדות לימוד
3

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות

קבל מידע על קורס יזמות עסקית
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר