קורס אבטחת איכות
להפיק את המקסימום מהתוצר

קורס אבטחת איכות

איך תוכלו למצוא את קורס אבטחת האיכות הטוב ביותר? אספנו עבורכם מספר מכללות שעומדות בתקנים הבאים: מרצים מומחים להנדסת איכות ואמינות, הסמכות רלבנטיות כגון תעודת Certified Quality Engineer מטעם האיגוד הישראלי לאיכות ומטעם האיגוד האמריקאי לאיכות, עבודה מעשית של בדיקת איכות מוצר או תהליך ועוד.

מוסדות לימוד לקורס אבטחת איכות

המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
סניפים: כנרת
משך הלימודים: 4.5 שנים
תנאי קבלה: תעודת בגרות מלאה עם ממוצע 70 ומעלה - בגרות באנגלית ברמת 4 יח"ל בציון עובר - בגרות במתמטיקה ברמת 4 יח…

מחזור החיים של מוצרים ושירותים

אבטחת איכות מגדירה את מחזור החיים של מוצר או שירות לאורך כל שלביה, באמצעות תהליכים כגון ביקורת, פיקוח, אימות (Validation) ובדיקות. מנהל אבטחת איכות נדרש לביצוע ניתוח-צרכים, אפיון, תכנון, בדיקות, הפצה וכדומה. כל שלב במחזור החיים, מוגדר באמצעות מאפיינים כגון: קלט (Inputs), תוצרים (Products), מדדי כניסה, מדדי הצלחה (בסיום השלב), אחראי, מבצע(ים), מאשר, תשתית נדרשת לביצוע, תשתית נדרשת לבדיקות, ותיאור התהליך הנדרש למימוש השלב. איכות מוגדרת בתור התאמה לשימוש (fitness to use) המיועד ולציפיות המפורשות והמשתמעות של הלקוח הפוטנציאלי.

הכשרה מלאה ומקיפה לאנשי QA

מטרתו העיקרית של קורס אבטחת איכות היא לספק הכשרה מלאה בתחום אבטחת איכות. המטרה היא להכשיר בעלי מקצוע כך שלא רק שידעו כיצד לתפקד בתור מאבטחי איכות, אלא גם יצליחו להשתלב בהצלחה בתעשייה ולצמוח עם קריירה חדשה.

שכר והתפתחות מקצועית

לאחר הקורס אפשר לעבוד בתור מנהל אבטחת איכות, מהנדס איכות, אחראי אבטחת איכות, טכנאי איכות, מבקר טיב ואיכות, בודקי תוכנה QA ועוד. העבודה הראשונה שכדאי לכם לנסות למצוא עם סיום הקורס היא מאוד פתוחה, ויכולה להיות במגזר הפרטי או הציבורי, וכן בכל תעשייה: הייטק, רפואה, פנאי ועוד. לאחר הקורס תוכל לעבוד בתור יועץ אבטחת איכות, ולעבוד באחת מחברות ייעוץ אבטחת איכות. משכורת אבטחת איכות נעה בין 6,000 ש"ח לבודק תוכנה מתחיל ועד 20,000 למהנדס תעשייה וניהול או מנהל אבטחת איכות.

אם משתלבים בתחום אבטחת איכות ברפואה אפשר להשיג אפילו משכורות יותר גבוהות. חברה גדולה המתעסקת באבטחת איכות בארץ היא מתי- המרכז לבטיחות, איכות ורפואת חירום, אשר מעבירה הכשרות שונות בתחום אבטחת איכות, וכן מעסיקה מומחים מתחומים שונים: ניהול בטיחות בפרויקטים ניהול איכות, חקירה בטיחותית, בטיחות משפטית, ניהול סיכונים, בטיחות בעבודה, בטיחות במערכות חינוך, בטיחות בבניה, בטיחות אש, ועוד.

קהל מטרה

קורס אבטחת איכות מתאים לאנשים שמתעניינים בניתוחים ואנליזות של מוצרים ושירותים. הקורס פונה לחסרי נסיון וכן לאנשים שעסקו בעבר באבטחת איכות. כדי להכיר עוד אנשים מהתחום מומלץ לבקר בכנס אבטחת איכות, שמתקיים בכל שנה בגן אורנים.

מה לומדים בקורס אבטחת איכות?

 • מבוא לאבטחת איכות
 • תכנון איכות
 • ניהול פרוייקט
 • הניהול על פי עקרונות TQM
 • בקורת ובחינה
 • דגימת קבלה
 • 9000 ISO
 • הגורם האנושי באיכות
 • בקרת איכות סטטיסטית - SPC
 • מבוא לתורת המדידות
 • כלי מדידה
 • ניתוח עלויות איכות

עדיין מתלבט?
תן ליועצי הלימודים שלנו לחזור אליך

קבל מידע על קורס אבטחת איכות

למידע על קורס אבטחת איכות
1
מלא את הפרטים ונציג לימודים יחזור אליך עם מידע על קורס אבטחת איכות, חינם וללא התחייבות!
2
בחר מוסדות לימוד
3

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קורס אבטחת איכות: שאלות ותשובות

 נהרו נהרו

מחפש מוסד לימודים לקורס הבטחה ובקרת איכות למפעלי מזון.
מדובר בתחום לימודים שאינו נפוץ. לא ידוע לנו על מוסדות או מכללות המלמדות את הנושא.

2 במרץ 2023
 לימור לימור

שלום. מה עם קורסים באזור המרכז, דרום?
אין מסלולים פתוחים כרגע.

29 באוקטובר 2021
 לילי לילי

מחפשת קורס אבטחת איכות בתחום הפארמה באזור הדרום.
לא ידוע לנו על קורס כזה.

1 באוגוסט 2019
 ענת ענת

שלום רב, אני מעוניינת ללמוד קורס אבטחת ובקרת איכות במכללת מסד בחיפה. הקורס הוא בחסות האיגוד הישראלי לאיכות והתעודה מטעמם. האם אתם יכולים להמליץ על המכללה?
אנחנו לא יכולים להמליץ על מכללה שלא מפרסמת באתר. כדאי לנסות לבדוק את המכללה פיזית, להתרשם מהמקום, מהמרצים וחומרי הלימוד טרם הרישום.

4 באוגוסט 2016
 קורסיסט קורסיסט

כמה זמן נמשך קורס אבטחת איכות?
אורך קורס אבטחת איכות בין 240 ל- 300 שעות אקדמיות, כאשר הלימודים מתקיימים בדרך כלל במסגרת בוקר או ערב. מכיוון שמדובר בתחום הדורש ידע מעשי, לעתים יהיו טיולים למפעלים ולארגונים שיחרגו מזמני השיעור הרגיל.

מהו מחיר קורס אבטחת איכות?
קורס אבטחת איכות עולה בין 4,500 ש"ח ל-11,000 ש"ח, בהתאם למוסד הלימודים. ניתן לקבל הנחות שונות עקב עבודות בתעשיות מסויימות.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס אבטחת איכות?
בסוף הקורס, עם עמידה בתנאי הקורס, תינתן תעודה מטעם מוסד הלימודים וכן תעודת הסמכה לאבטחת איכות ממשרד התמ"ת, או תעודת "האיגוד הישראלי לאיכות".

במה נבחנים בסוף הקורס?
אפשר למצוא 2 סוגים של הסמכות: ישנם קורסים בסיסיים שמעניקים תעודת גמר של המכללה ושל האיגוד הישראלי לאיכות. קורסים אלו נמשכים 60 שעות לימוד. ברמה היותר גבוהה מדובר על קורסים שנמשכים 200 שעות לימוד, 8 חודשים, וכדי לקבל הסמכה צריך לעבור בהצלחה את בחינות הסמכה מטעם "האיגוד הישראלי לאיכות".

22 בדצמבר 2015
 מירב מירב

שלום לכם. אני מעוניינת לדעת איפה אני יכולה ללמוד קורס אבטחת איכות שבסיומו אקבל הסמכה (מאזור חיפה והקריות). אשמח לדעת גם מה גובה המשכורות שמקבלים בתחום זה?
ניתן לראות בעמוד זה את הקורסים ללימוד אבטחת איכות בסינון לפי ערים. כל מוסדות הלימוד מעניקים הסמכה מטעמם. המשכורת ההתחלתית היא 6,000 שקלים לחודש, וניתן לבקש ולקבל העלאה עם צבירת ותק או השתלבות בחברות הייטק.

4 ביולי 2015
 ורוניקה ורוניקה

אני מחפשת קורס qa בסיסי, בהיקף של 60-70 שעות, באיזור חיפה/נשר, בעלות הכי נמוכה. איפה כדאי לי ללמוד?
אנו לא ממליצים לך ללכת לפי העלות. בכל מקרה קורס QA עולה כמה אלפי שקלים, וכדאי להשקיע עוד קצת ולבחור במכללה מומלצת. זה ישתלם לאחר הקורס שכן תוכל למצוא עבודה מכניסה יותר.

2 במרץ 2015
 יעל יעל

מהו המקום הכי מומלץ ללמוד בו אבטחת איכות כמה זמן הקורס והאם צריך רקע קודם במחשבים בשביל זה?
ישנם מספר קורסים מומלצים מאוד: בטכניון, במכללה האקדמית כנרת ובעוד מוסדות לימוד. כדאי לקרוא עוד על כל קורס ולבחור את ההתמחות באבטחת איכות שמתאימה לך.

4 באוקטובר 2012
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות

קבל מידע על קורס אבטחת איכות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר