קורס חשמלאי מוסמך
העבודה הכי מומלצת על פי משרד התמ״ת

קורס חשמלאי מוסמך

האם ידעתם שלבוגרי קורס חשמלאי מוסמך ישנה השמה מובטחת לעבודה לאחר הקורס, עם משכורת התחלתית של כ-6,000 ₪? במאמר שפורסם לאחרונה בYNET נמצא שיש ביקוש אדיר בתעשייה לחשמלאים מוסמכים. המשיכו לקרוא כדי ללמוד כיצד לקבל הסמכה מקצועית לעבודה בתחום החשמל במבני מגורים, במשרדים ובתעשייה.

מוסדות לימוד לקורס חשמלאי מוסמך

אתגר - מכללה להנדסה וטכנולוגיה
סניפים: תל אביב, חיפה, ירושלים
משך הלימודים: 850 שעות
תנאי קבלה: בוגר 12 שנות לימוד, מבחן מיון במתמטיקה, ועדת קבלה
עתיד - רשת מכללות טכנולוגיות
סניפים: אום אל-פחם, חיפה, באר שבע, תל אביב, מעלות תרשיחא, כרמיאל, אונליין
משך הלימודים: 1080 שעות לימוד אקדמיות
תנאי קבלה: 12 שנות לימוד
המכללה למינהל
סניפים: חיפה
תנאי קבלה: 12 שנות לימוד

מה זה חשמלאי מוסמך?

חשמלאי מוסמך הוא בעל מקצוע שהוכשר לפי תקנות החשמל של ישראל, והוא עוסק בתכנון, התקנה, שיפוץ, או פיקוח של התקנות חשמל. חשמלאי מוסמך לטפל במוצרים חשמליים שונים בבית ובתעשייה, גם אם מדובר בעבודות מורכבות ביותר. חשמלאי בקיא בתורת החשמל ויודע לתקן תקלות מסוגים שונים. לחשמלאים ישנן מספר דרגות הסמכה החל מהנדסאי חשמל, חשמלאי מוסמך, חשמלאי מעשי וחשמלאי מתח גבוה. לכל דרג יש את ההסמכה ולימודי התעודה שמתאימים לו.

תנאי קבלה

לימודי חשמלאי מוסמך נועד עבור בוגרי 10 שנות לימוד לפחות (ללא ניסיון מקצועי), בעלי תעודת חשמלאי עוזר או בעלי ותק של שנתיים במקצוע בפיקוח חשמלאי מוסמך. בקורס יזכו המשתתפים להקניית ידע עיוני ומעשי בעבודות החשמל שיאפשר לבוגרי הקורס לבצע באופן עצמאי עבודות תכנון, התקנה, פיקוח ואחזקה של מתקנים ורשתות חשמל. תוכנית הלימודים בפיקוח משרד העבודה והרווחה.

משכורת ומחיר הקורס

מחירו של קורס חשמלאי מוסמך עולה כ-15,000 ש"ח, בהתאם לאורכו של הקורס. השכר של חשמלאי מוסמך הינו כ-5,000-7,000 ₪, ויש קושי בלהשיג קידום ועלייה בשכר עם הוותק.
בוגר הקורס (שאינו בעל רישיון חשמלאי מעשי) שעמד בהצלחה בדרישות הפדגוגיות ובבחינות החיצוניות יהיה זכאי לרישיון חשמלאי עוזר. לאחר שנת וותק אחת התלמיד יגיש בקשה לקבלת רישיון חשמלאי מעשי, ולאחר שתי שנות וותק נוספות יזכה לרישיון חשמלאי מוסמך. בקורס חשמלאי יש לעבור ארבע בחינות חיצוניות של משרד העבודה והרווחה.

מה לומדים בקורס חשמלאי מוסמך?

 • תורת החשמל
 • תקני חשמל
 • בקרים מתוכנתים
 • נושאי בטיחות
 • עבודה מעשית
 • מדידות
 • מכונות חשמל
 • פיקוד ובקרה
 • מיתוג
 • פיזיקה
 • מתמטיקה

קורס חשמלאי מוסמך אונליין

video

בוא ללמוד עכשיו קורס חשמלאי מוסמך אונליין. עם סרטוני הדרכה איכותיים ומקצועיים החל מרמת מתחילים ועד למתקדמים בתוספת תרגילים מעשיים להתחלה מיידית.

התחל ללמוד
עדיין מתלבט?
תן ליועצי הלימודים שלנו לחזור אליך

קבל מידע על קורס חשמלאי מוסמך

למידע על קורס חשמלאי מוסמך
1
מלא את הפרטים ונציג לימודים יחזור אליך עם מידע על קורס חשמלאי מוסמך, חינם וללא התחייבות!
2
בחר מוסדות לימוד
3

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קורס חשמלאי מוסמך: שאלות ותשובות

 דוד דוד

למדתי הנדסאי חשמל לפני 11 שנים, עברתי את כל המבחנים כולל פרויקט ורק הייתי צריך להשלים את תורת חשמל ולא השלמתי עד עכשיו. השאלה שלי היא אם אני יכול לקבל תעודה כלשהי בגלל שלא השלמתי את המבחן בתורת החשמל?
למיטב ידיעתנו יש צורך בהשלמת כל הקורסים והבחינות. בדוק אם אתה יכול להשלים אותו ולקבל תעודה.

14 בפברואר 2024
 דוד דוד

כאשר למדתי לפני 12 שנה בעמל במגמת חשמל, קיבלתי תעודה טכנולוגית. עכשיו אני רוצה ללמוד חשמלאי מוסמך מה אתם ממליצים לי לעשות.
פנה לאחד מהמוסדות המופיעים באתר. לאחר שיחה עם יועצת לימודים, שאל אותה האם התעודה מקנה לך פטור או הקלות משיעורים ספציפיים.

27 באפריל 2022
 Osher Osher

אני כרגע לקראת סיום לימודי חשמלאי מוסמך, אילו אפשרויות השלמה עומדות בפניי לטכנאי חשמל מוסמך או חשמלאי ראשי? מהם תנאי הקבלה משך הלימודים ואיזה מכללות בבאר שבע רלוונטיות לקורסים הנ"ל?
אנחנו ממליצים לסיים את הלימודים, להתחיל בעבודה ורק אחר כך להמשיך ללימודי המשך. את המידע על תנאי הקבלה ומשך הלימודים תוכל לקבל אם תפנה באמצעות האתר למכללות.

11 במרץ 2022
 גבריאל גבריאל

למדתי בתיכון חשמל וקיבלתי תעודת עוזר. לאחר הצבא עסקתי בחשמל במשך כ-10 שנים ולאחר מכן עסקתי בכל מני מקצועות ולא חידשתי את רשיון החשמלאי. כשבררתי מדוע לא שולחים לי רשיון חשמלאי התשובה הייתה שהרשיון בוטל. מה עושים כדי להחזירו? כבר עברו מאז למעלה משלושים שנים.
בדוק עם מי שאמר לך שהרשיון בוטל, כיצד ניתן לבצע חידוש.

6 באפריל 2020
 נתנאל נתנאל

שלום אני רוצה לדעת, אם סיימתי עכשיו קורס של חשמלאי מוסמך, ואני רוצה להמשיך להנדסאי חשמל, לימודי בוקר, אז אני עושה מסלול מקוצר או שאני עושה שנתיים כמו כולם?
יכול להיות שתקבל פטור מכמה קורסים – במידה והמכללה תכיר בלימודים ובהסמכה שלך. בכל מקרה יהיה לך קשה מאוד לקצר את הלימודים, ז"א – הם יימשכו שנתיים אבל לא יהיו מאוד לחוצים.

25 באפריל 2018
 תומר תומר

אני בעל תעודת הנדסאי חשמל התמחות פיקוד ובקרה, עם רשיון חשמלאי מוסמך, האם יש אפשרות להתקבל למסלול המקוצר לרענון החומר התיאורטי, והמעשי?
כדי להתקל למסלול מקוצר עליך לפנות למוסד הלימודים הרלוונטי המקיים מסלול שכזה

27 בנובמבר 2016
 מתן מתן

אין לי תעודת בגרות במתמטיקה, אני יכול להתקבל?
שאלה טובה, כדי לקבל תשובה אנחנו ממליצים שתפנה למכללות עצמן ותברר לגבי תנאי הקבלה המדוייקים. הסיבה שאין לנו מידע מדוייק היא שהתנאים משתנים ממכללה למכללה.

3 בספטמבר 2016
 אורי אורי

שלום, למדתי בקורס חשמלאי מוסמך מטעם משרד העבודה לפני כ-20 שנה ולא עברתי את כל המבחנים, אבל מאז ועד היום עבדתי בחשמל האם יש אפשרות לקורס מקוצר? מה העלויות?
ייתכן ואתה זכאי לתעודת עוזר חשמלאי, שהדרך ממנה לתעודת חשמלאי מוסמך קצרה יותר. יש לברר ישירות מול משרד הכלכלה.

9 במאי 2016
 קורסיסט קורסיסט

איזו תעודה מקבלים בסיום קורס חשמלאי מוסמך?
בסיום קורס חשמלאי מוסמך ולאחר בחינות ההסמכה ותקופת הכשרה מקצועית בפועל כנדרש, יקבלו הבוגרים תעודת בוגר קורס חשמלאי מוסמך מטעם משרד התמ"ת. את התעודה יקבלו מי שיעמדו בהצלחה בבחינות שעורכת יחידת הבחינות ועבדו במשך שנתיים לפחות כחשמלאי מעשי או חשמלאי עוזר. הזכאות לרישיון בכפיפות לתקנות חוק חשמל (תש"ד), ומותנית באישור הפיקוח של משרד התמ"ת.

אילו מבחנים מתקיימים בסוף הקורס?
במהלך הלימודים יבחנו התלמידים ב- 4 מבחני גמר: תורת החשמל ורשת, מכונות חשמל, מתקני חשמל ורשת ועבודה מעשית בחשמל. את המבחנים עורכת יחידת הבחינות של משרד התמ"ת.

כיצד מקבלים רישוי של חשמלאי מוסמך?
רישוי חשמלאי מוסמך הינו בשלבים על פי הנחיות הממונה לעינייני חשמל במשרד התמ'ת: עם קבלת התעודה יגיש הבוגר בקשה לקבלת רשיון חשמלאי עוזר, לאחר שנת וותק של עבודה בפועל כחשמלאי עוזר, רשאי יהיה הבוגר להגיש בקשה לקבלת רשיון חשמלאי מעשי , לאחר 2 שנות וותק נוספות כחשמלאי מעשי רשאי יהיה הבוגר להגיש בקשה לקבלת רשיון חשמלאי מוסמך.

מהי הכשרת חשמלאי מוסמך?
חשמלאי מוסמך יכול לעסוק במתקני חשמל בעלי מתח נמוך לרבות עריכת תכניות במתקנים בעלי עוצמת זרם של 80×3 אמפר (תלת פאזי).

16 בדצמבר 2015
 דוד דוד

יש לי תעודה של הנדסאי אלקטרוניקה. האם יש הקלות שאוכל לקבל בלימודי חשמלאי מוסמך?
לא ידוע לנו על הקלות כאלו, אך מכיוון ומדובר בתחום מאוד ספציפי שקשור להכשרה קודמת – אנחנו ממליצים לפנות ליועצת לימודים במכללה הספציפית שמעניינת אותך כדי לקבל תשובה חד משמעית. נשמע לקבל עדכון מהתשובה שקיבלת כדי שנוכל לעדכן את כלל הגולשים באתר.

12 באוגוסט 2015
 מזרחי ברוך מזרחי ברוך

אני בוגר מגמת אלקטרוניקה בתיכון, נבחנתי בבחינות חיצוניות בחשמל ואלקטרוניקה ויש בידי תעודת בגרות במגמה זו. כמו כן אני מהנדס תעשיה וניהול, האם יש מסלול מקוצר למהנדסים עם רקע בחשמל?
המילה "מהנדס" יכול להקנות לך פטורים והקלות כשהיא מוצמדת למילה "חשמל" או "אלקטרוניקה". אם אתה מהנדס תעשייה וניהול לא נראה שיש איזה שהן הקלות. אם כבר – הלימודים הקודמים שלך בתיכון יכולים לעזור, אבל איננו יודעים על הקלות ופטורים ספציפיים.

13 ביולי 2015
 אסף אסף

למדתי הנדסאי חשמל, עברתי את כל המבחנים הפנימיים ושני מבחני מה"ט (תורת החשמל ומכונות). לאיזה דרגת רישיון חשמל אני זכאי?
אתה צריך לסיים בהצלחה את בחינת מתקני חשמל כדי לקבל חשמלאי מוסמך. יתכן שאתה זכאי לחשמלאי מעשי.

25 בדצמבר 2014
 ידידיה ממן ידידיה ממן

אני ללא כל ידע בחשמל. האם אני יכול לעשות קורס חשמלאי מוסמך?
קודם תצטרך קורס חשמלאי מעשי.

19 באוקטובר 2014
 אליאור אליאור

אני רוצה ללמוד חשמלאי מוסמך. האם אני צריך ללמוד שנתיים, לימודי ערב, ואז אקבל תעודה של חשמלאי מעשי? כיצד אוכל לקבל תעודה של חשמלאי מוסמך?
היי אליאור. לאחר שנתיים לימודים תוכל לקבל תעודת חשמלאי מוסמך.

12 באוקטובר 2014
 דביר דביר

למדתי קורס חשמלאי מעשי והבנתי שתעודה חשמלאי מעשי אקבל רק אחרי שנתיים עבודה בפועל. השאלה שלי היא אם אני רוצה להשלים לחשמלאי מוסמך, כמה שעות אצטרך להשלים?
כמו כולם (כל מי שרוצה ללמוד חשמלאי מוסמל מהתחלה ללא רקע בנושא) או האם יש מסלול של שעות יותר קצר למי שכבר יש לו חשמלאי מעשי?

ישנו קורס השלמה, הוא אורך 500 שעות.

15 בפברואר 2013
 Pini Pini

אני בוגר בי"ס תיכון מקצועי במגמת חשמל ואלקטרוניקה ונבחנתי בחינות חיצוניות בתורת החשמל ובאלקטרוניקה, בנוסף אני בוגר הטכניון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, האם אוכל להתקבל למסלול חשמלאי מוסמך? האם יש הכרה בפטור במקצועות שכבר למדתי במסגרת הטכניון?
תוכל להתקבל כנראה למסלול מקוצר של 5 חודשים במקום 8.

23 בינואר 2013
 שם שם

מה הדרישות ממועמד להשתתפות בקורס חשמלאי מוסמך? יש ברשותי רשיון מעשי.
תנאי הקבלה הם רישיון חשמלאי מעשי, או מספר שנות נסיון בעבודות חשמל. לאחר הקורס אפשר להתמחות בקורס חשמלאי מתח גבוה.

18 בנובמבר 2012
 יוסי יוסי

האם קיימת אפשרות ללמוד תיאוריה לטכנאות חשמל ומוצרי חשמל ביתיים דרך האינטרנט?
תוכל להיעזר באתר באנגלית שמסביר כיצד מכשירי חשמל עובדים – HowStuffWorks.com.

7 בספטמבר 2012
 Oleg Oleg

האם יש ביקוש למקצוע חשמלאי מוסמך ומהי המשכורת אותה מרוויח חשמלאי?
אכן יש ביקוש רב לחשמלאים מוסמכים. כדאי לך לבדוק את המשרות במדור חשמלאי אתר אולג'ובס לפני שאתה נרשם לקורס. משכורת חשמלאי מעשי: 6,000 ₪ לחודש, משכורת חשמלאי מוסמך: בין 8,000-10,000 ₪.

7 באוגוסט 2012
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות

קבל מידע על קורס חשמלאי מוסמך
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר