קורס מאלפי כלבים
חברו הטוב ביותר של המאלף

קורס מאלפי כלבים

ישנם כלבים מאולפים המובילים עיוורים בדרכם, ישנם כלבי משטרה המסוגלים לזהות חומרים אסורים וכלבי ליווי המתריעים על התקפים בריאותיים של בעליהם מראש. לעומת אלה ישנם גם כלבי מחמד המסתפקים בלשחק עם בעליהם, לטייל ולישון. ההבדל בניהם הוא ברמת האילוף. קורס אילוף כלבים יכיר לכם את עולם האילוף ויכשיר אתכם לאלף את הכלב שלכם או כלבים אחרים החל מאילוף בסיסי ועד אילוף ייחודי ומקצועי.

מוסדות לימוד לקורס מאלפי כלבים

אונ׳ בר אילן- המכון לאינטגרציה היחידה להכשרה לעתיד
סניפים: רמת גן
משך הלימודים: 224 ש"ש + 16 שעות סטאז' (חצי שנה, 2 מפגשים בשבוע)
תנאי קבלה: גיל מינימום - 18
מוכר לפיקדון
MY-DOG - בחסות בית החולים הווטרינרי האונ׳ העברית
סניפים: חיפה, ראשון לציון, סביון
משך הלימודים: שנתיים אקדמיות
תנאי קבלה: ראיון אישי

קצת על קורס אילוף כלבים

שתי עובדות חשובות על הכלב מבססות את תהליך האילוף. הראשונה היא שהכלב הוא חיה חברתית מאוד, הזקוקה ללהקה וכחיית מחמד במשפחה, מתייחסת אל בני הבית כאל חברי הלהקה. השנייה היא שעל אף שהכלב הוא חיה בעלת מסוגלות גבוהה ללימוד הוא מגיב ולומד רק בשיטת ההתניה. על-פי שיטת ההתניה יש להגיב להתנהגותו של הכלב באופן מיידי ולתת לו חיזוקים שיבהירו לו האם התנהג בצורה שלילית או חיובית.

שתי העובדות הללו מלוות את תהליך האילוף לכל אורכו – מטרת האילוף היא לגרום לכלב להיות מאושר בביתו וכחלק ממשפחתו, להבין את מקומו במשפחה ולהבין את ההוראות והרצונות של בעליו.

בקורס אילוף כלבים תלמדו על המבנה ההתנהגותי של הכלב ועל הדרך ללמד אותו, בעזרת התניה, את הפקודות הבסיסיות שיסייעו לכם להתמודד עם חיי השגרה עם הכלב. האילוף המקצועי יסייע גם לכלב לחוש בטוח יותר במשפחה ולהבין את מקומו בה.
בנוסף לכלים לאלף בהם את הכלב שלכם, תוכלו ללמוד בקורסים לאילוף כלבים במוסדות השונים, גם את מקצוע אילוף הכלבים במטרה לעסוק בו ולסייע גם לבעלי כלבים נוספים לאלף את כלבם ולשפר את חיי היום-יום של המשפחה והכלב כחלק ממנה.

מה לומדים בקורס מאלפי כלבים?

 • אבולציה ואנטומיה
 • חינוך גורים
 • שפת גוף
 • השתלשלות גירויים
 • יצרים ותכונות
 • פסיכולוגיה של הכלב
 • פתרון בעיות התנהגות
 • גזעים
 • עזרה ראשונה
 • טיפוח הכלב
 • הדרכת קבוצות אילוף
 • רמות משמעת

קורס מאלפי כלבים אונליין

video

בוא ללמוד עכשיו קורס מאלפי כלבים אונליין. עם סרטוני הדרכה איכותיים ומקצועיים החל מרמת מתחילים ועד למתקדמים בתוספת תרגילים מעשיים להתחלה מיידית.

התחל ללמוד

קורס מאלפי כלבים: שאלות ותשובות

 חן חן

בהערכה גסה במידה ויש לכם את הנתונים אשמח לדעת לכמה יכול להגיע שכר של מאלף כלבים מוצלח? שכר ממוצע/חציוני? הכוונה היא כמובן שכר חודשי. את השכר השעתי אני מכיר, וגם לסדרת מפגשים לבעיות שונות אני מכיר, השאלה לכמה לקוחות קבועים מצליחים המאלפים הטובים (שכמובן גם יודעים לשווק את עצמם) מצליחים להגיע? כמה מצליחים להגיע ל 20 ברוטו? 25 ברוטו? האם יש כאלה שמרוויחים 30 ברוטו ויותר?
שאלה מורכבת ומסובכת שאין לה תשובה קלה. אין לנו נתונים כאלו, אבל אם אתה מאלף טוב ויודע לעשות עבודת שיווק טובה – אפשר להגיע לשכר יפה.

7 ביולי 2018
 קורסיסט קורסיסט

מה צריך כדי להתקבל לקורס אילוף כלבים?
מרבית המוסדות המכשירים מאלפי כלבים דורשים כי המשתתפים בקורס יהיו בני עשרים ומעלה, מסיימי 12 שנות לימוד לפחות, בעלי אנגלית בסיסית ובריאות נפשית וגופנית תקינה.

מה מחירו של קורס אילוף כלבים וכמה מרוויח מאלף כלבים פעיל?
לימודי אילוף כלבים עולים בממוצע כ-4500 ש"ח. מאלף כלבים מקצועי יכול להרוויח משכורת של בין 7,000 ל-11,000 ₪ ברוטו.

כמה זמן נמשך קורס אילוף כלבים?
משך הלימודים בקורס הוא 150 שעות לימוד, המורכבות מהחלק העיוני (50 שעות) והחלק המעשי (100 שעות). לימודי אילוף כלבים כוללים שיעורים כיתתיים ולמידת חומר כתוב, סיורים עם הכלבים והתנסות מעשית בתרגילי אילוף.

16 בדצמבר 2015
 ספיר ספיר

מה הביקוש בארץ למאלפי כלבי נחיה או בכלל מאלפים?
לפי האתר של משרד הכלכלה אין דרישה גבוהה לתחום זה.

19 בספטמבר 2013
 קרינה קרינה

כדי להתקבל לעבודה עם כלבי נחיה או עבודה בחו"ל הקורס הזה עוזר או לא? שמי קרינה ויש לי מעל 10 שנים ניסיון באילוף כלבים, כולל צבא.
היי קרינה. בעמוד זה תוכלי לפנות למוסד בשם MY-DOG, שיש לו קורסים שמלמדים אילוף כלבי נחייה. מקווים שעזרנו!

8 באוגוסט 2012
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות