שיעור: האם קידום אתרים זה רמאות?

שיעור: האם קידום אתרים זה רמאות?

לא, לא כל תחום קידום האתרים הוא שקר. אבל חלק גדול הוא כן, והחלטנו לפרסם את המדריך הראשון שיסביר באופן מלא מה רמאות ומה אמת בתחום קידום האתרים בגוגל.

לא כל תחום ה-SEO זה בולשיט, אבל הרבה מזה כן!

האם קורס קידום אתרים עוזר, או שזה בזבוז של אלפי שקלים? האם קידום אתרים זה שקר אחד גדול? החלטנו לא סתם לתת לכם תשובה, אלא לתת לכם הסבר מעמיק שיבהיר לכם את העניין אחת ולתמיד.

במאמר מצויין של מאט גמל, שנקרא בתרגום חופשי SEO לאנשים שהם לא חארות, הוא מסביר את העניין לעומק.

במקרים רבים, השיטות שנלמדות על ידי "מומחי קידום אתרים" הן פשוט שיטות ספאם מתקדמות. בישראל יש אינספור אנשים שמשתמשים בתוכן מועתק ובקישורי ספאם כדי לקדם את עצמם. שיטה זו היא לא רק מגעילה ופתטית, בסופו של דבר היא לא יעילה ועולה לבעל האתר המסכן, שלמד בקורס קידום אתרים או שרכש את שירותי חברת קידום האתרים, לפגיעה חמורה.

תשאלו אנשים שהצליחו ליצור אתרים מצליחים ומקודמים, תתפלאו לשמוע שרבים מהם כלל לא השקיעו בקידום אתרים. הם השקיעו באתר טוב, והאתר התקדם בכוחות עצמו. SEO זה לא קסם. כל מה ש"מומחי SEO" עושים זה לתת לכם טיפים שמשתמשים בהגיון פשוט. כדי להחזיק בידע הזה לא צריך להירשם לשום קורס או לשלם לשום חברת קידום.

טיפים שלומדים בקורס קידום אתרים והם בולשיט, לא צריך ללמוד אותם!

מאט מתאר כמה דוגמאות לדברים שהמומחים מלמדים ובעצם לא צריך ללמוד אותם בכלל:

תשתמש ב-URL ידידותי, שמבוסס על הטייטל של העמוד. זה ברור! לא צריך ללמוד את זה. כדאי להשתמש בURL ידידותי כי זה קל יותר לחיפוש, וזה מסביר לגולש מה יהיה בעמוד שאליו תגיעו. בוורדפרס למשל, האופצייה הזו היא כל כך ברורה ובנאלית שהיא מהווה את הדיפולט של המערכת. חוץ מזה, ישנם מקרים שבהם בכלל לא טוב להשתמש בURL ידידותי, אבל לא נכנס לזה כאן.

שימו לב שהטייטל של העמוד זהה לכותרת הראשית של העמוד. אוקיי… למה שזה יהיה משהו אחר? זה טייטל.

צריך להשיג קישורים לעמודים שמקדמים. אם אנשים מקשרים לאתר שלכם, אז כנראה שהוא עזר להם. כך מנועי החיפוש יכולים לדעת שהעמוד הזה הוא טוב וכדאי לשים אותו בראש תוצאות החיפוש. החשיבות היא לא "ליצור קישורים", אלא "ליצור תוכן איכותי שיקשרו אליו".

תשתמשו בכותרות שרלבנטיות לתוכן. כל אדם עם אייקיו מעל 90 יודע שאם אתה כותב מאמר על חבצלת השרון לא כדאי שהכותרת תהיה "תוצאות משחק הכדורסל". זה מתחת להגיון פשוט, זה הגיון בסיסי של טמבלים.

תעדכן את האתר תכופות ותכתוב הרבה תוכן. בשביל זה שכרתי חברת קידום אתרים? כדי שיגידו לי לכתוב תוכן? מן הסתם אם אתר לא מעודכן הוא לא יתקדם. גוגל מקדם תוצאות חיפוש רלבנטיות, ומה לעשות? תוכן רלבנטי הוא תוכן שמתעדכן תכופות.

עצות רבות אחרות של אנשי קידום אתרים הם נסיונות לרמות את המערכת, ומי שמכיר את גוגל ואת התפתחות האינטרנט בשנים האחרונות יודע שבסוף מי שמרמה ברשת מקבל את העונש ועף מתוצאות החיפוש.

איך מוצאים את מקדמי האתרים הלא רמאים?

לפני שנרשמים לקורס קידום אתרים, ולפני ששוכרים חברת קידום אתרים, כדאי להתייעץ עם אנשים שבאמת מבינים ושיכולים לתת לכם עצה אובייקטיבית בעניין. הראו להם את סילבוס הקורס ותשאלו אותם אם שווה ללמוד את התכנים הללו. זה יחסוך לכם הרבה מאוד זמן והשקעה כספית.

עדיין מתלבט?
תן ליועצי הלימודים שלנו לחזור אליך

קבל מידע על קורס קידום אתרים

למידע על קורס קידום אתרים
1
מלא את הפרטים ונציג לימודים יחזור אליך עם מידע על קורס קידום אתרים, חינם וללא התחייבות!
2
בחר מוסדות לימוד
בחר סניף:
3

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

שיעור: האם קידום אתרים זה רמאות?: שאלות ותשובות

 אלי אלון אלי אלון

אני מעוניין בקורס קידום אתרים. מצד אחד זה נותן בסיס טוב ומצד שני לא יכולתי שלא להתחבר למאמר שלכם על כך שמדובר בפיקציה ובזבוז כסף רב. האם אתרים כמו udemy יכולים לספק את הסחורה?
ההמלצה שלנו היא לנסות לקדם אתרים לבד, ללמוד באופן עצמאי באמצעות udemy ואתרים אחרים, ורק אם לא הצלחת אז ללכת וללמוד בקורס.

1 ביוני 2016
 רועי רועי

האם כדאי ללמוד את המקצוע במכללה ובאיזו? מתלבט כרגע בין ג'ון ברייס להאקריו.
תוכל לפנות למכללות ולקבל סילבוסים ולהשוות.

25 בנובמבר 2014
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות

קבל מידע על קורס קידום אתרים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר