שיעור 1: ההבדל בין יועץ פנסיוני ומשווק פנסיוני

שיעור 1: ההבדל בין יועץ פנסיוני ומשווק פנסיוני

רוצים לגלות מה ההבדל בין יועץ פנסיוני ומשווק פנסיוני? כדאי לכם, גם אם זה רק לשם ההפקדה האישית שלכם בפנסיה.

מהו יועץ פנסיוני?

בשנת 2005, בעקבות רפורמת בכר, נחקק חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (עיסוק בייעוץ פנסיוני ובשיווק פנסיוני). לפי החוק ייעוץ פנסיוני עוזר ללקוח לבחור את החיסכון הפנסיוני שלו בצורה אובייקטיבית, באופן שבו אין ליועץ זיקה למוצר הפנסיוני עליו הוא ממליץ.

מהו משווק פנסיוני או סוכן ביטוח פנסיוני?

משווק פנסיוני וסוכן ביטוח פנסיוני הם אנשי מקצוע שעובדים עבור גופים ממסדיים כמו בתי השקעות וחברות ביטוח, ומהווים מעין “אנשי מכירות” למוצרים של אותם גופים. בשונה מיועץ פנסיוני, הם אינם אובייקטיביים, ומתוגמלים מהם באמצעות שכר ובונוסים שונים.

כיצד היועץ הפנסיוני מרוויח כסף?

יועץ פנסיוני רשאי להיות מתוגמל אך ורק בשכר טרחה אותו ישלם לו הלקוח. כדאי להיעזר בשירותי היועץ הפנסיוני כדי לוודא שההשקעה שלכם בפנסיה לא נובעת משיקולים אינטרסנטיים של גוף ממסדי זה או אחר. היועץ הפנסיוני רואה לנגד עיניו אך ורק את צרכיו ומטרותיו של הלקוח שלו.

איך מוציאים רישיון של יועץ פנסיוני?

יועץ פנסיוני נדרש להחזיק ברישיון ייעוץ פנסיוני מטעם משרד האוצר זאת בתנאי שהוא בגיר, אזרח או תושב ישראלי, לא הורשע בעבירה, עמד בבחינות מקצועיות, והשלים תקופת התמחות כנדרש. היועץ הפנסיוני נדרש להציג בקיאות וידע רחב מתחומים שונים כגון: ביטוח, מיסוי, ניהול סיכונים, ניהול השקעות, דיני עבודה, דיני נזיקין ועוד. שירות הייעוץ הניתן בידי היועץ הפנסיוני חייב להיות מגובה בהסכם ייעוץ כקבוע בחוק. ההסכם מגדיר, בין היתר, את האופן שבו יקבל היועץ שכר הטרחה עבור שירותו, את מחויבותו לסודיות, ואת מחויבותו לבחינה מעמיקה של צרכיו והיבטים רלוונטיים נוספים של הלקוח (מתוך ויקיפדיה).

עדיין מתלבט?
תן ליועצי הלימודים שלנו לחזור אליך

קבל מידע על קורס ייעוץ פנסיוני

למידע על קורס ייעוץ פנסיוני
1
מלא את הפרטים ונציג לימודים יחזור אליך עם מידע על קורס ייעוץ פנסיוני, חינם וללא התחייבות!
2
בחר מוסדות לימוד
3

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות

קבל מידע על קורס ייעוץ פנסיוני
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר