שיעור 3: איך בוחרים קרן פנסיה?

שיעור 3: איך בוחרים קרן פנסיה?

מהן הדרכים הטובות ביותר לבחור קרן פנסיה? במדריך זה נעזור לכם להבין איך לבחור את קרן הפנסיה, ויותר מזה, נסביר על השיטות השונות לבחירה.

איך לבחור קרן פנסיה?

אנו מקווים שמובן לכם שבחירת קרן פנסיה זה לא משחק ילדים, ושכדי לבחור את קרן הפנסיה הנכונה בכל שנה יש להבין בנושא ולהתעדכן תכופות. איך עושים את זה? יש כמה אפשרויות:

1. הירשמו לקורס ייעוץ פנסיוני, או לקורס שמלמד על השקעות פנסיוניות

כיום המצב השתנה, ומי שנרשם לקבלת חינוך פנסיוני הם לא רק אנשי מקצוע שרוצים לקבל הסמכת יועצים. במהלך הקורס תלמדו על נושאים כמו חיתום, מס הכנסה ושאר גורמים המשפיעים על ההשקעה הפנסיונית.

2. תתחילו לקרוא מדורי כלכלה

אנו ממליצים על The Marker, שם תוכלו לקרוא על שינויים בשוק ההון הישראלי ועל התפתחויות שונות המשפיעות על ההשקעה הפנסיונית.

3. היעזרו ביועץ פנסיוני

הכי קל, וגם הכי יקר, זה לשלם ליועץ פנסיוני כדי שיבנה עבורכם את ההשקעה בפנסיה. הייעוץ שתקבלו יכלול בדרך כלל גם הסברים מפורטים אודות ההשקעה. כדאי להיפגש עם כמה יועצים ולראות מי מצליח להסביר לכם איך הוא בוחר את קרן הפנסיה בה הוא משקיע.

איך לא לבחור קרן פנסיה?

בעבר לא הייתה הפרדה בין יועץ פנסיוני ומשווק פנסיוני שעובד במוסד הפיננסי. מאז 2005 ישנה הפרדה בחוק, ועשו הפרדה זו מסיבה. רוב הסיכויים שהמשווק הפנסיוני, או סוכן הביטוח, ייעצו לכם תוך שמירה על האינטרסים של הגוף עימו הם עובדים. לכן מומלץ לא להיעזר בשירותים שלהם, למרות שהם זולים יותר, ולשלם ליועץ פנסיוני מורשה.

עדיין מתלבט?
תן ליועצי הלימודים שלנו לחזור אליך

קבל מידע על קורס ייעוץ פנסיוני

למידע על קורס ייעוץ פנסיוני
1
מלא את הפרטים ונציג לימודים יחזור אליך עם מידע על קורס ייעוץ פנסיוני, חינם וללא התחייבות!
2
בחר מוסדות לימוד
3

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות

קבל מידע על קורס ייעוץ פנסיוני
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר