קורס סוכן ביטוח
קריירה ללא גבולות

קורס סוכן ביטוח

תחום הביטוח הוא אחד היציבים ביותר הקיימים בשוק. סוכני, יועצי ומשווקי ביטוח עוסקים במגוון רחב של תחומים וביניהם ביטוח חיים, קרנות השתלמות וביטוח פנסיוני. בקורס ביטוח תלמדו אודות נושאים מתחומי הכלכלה, מנהל העסקים והחשבונאות ותוכלו להצטרף למקצוע המרתק והמגוון שפונה לכל הקהלים.

מוסדות לימוד לקורס סוכן ביטוח

האקדמיה לפיננסים מבית פירמת הענק BDO זיו האפט
סניפים: באר שבע, נצרת, אונליין, הרצליה, ירושלים, רחובות, תל אביב, חיפה
משך הלימודים: שנה וחצי, פעמיים בשבוע, קיימים מסלולי בוקר ואחה"צ
תנאי קבלה: תושב ישראל מעל גיל 18 - ללא עבר פלילי במשך 5 שנים אחרונות
המכללה למינהל
סניפים: חיפה, פתח תקווה, תל אביב, ראשון לציון, ירושלים, אשדוד, אילת, נתניה, באר שבע
אורין-שפלטר השכלה פיננסית שלוחת חיפה והצפון
סניפים: חיפה
משך הלימודים: בין שנה ל3 שנים
תנאי קבלה: גיל 18 וללא עבר פלילי בתחום הכספים
המכללה המשותפת
סניפים: חיפה, סחנין
משך הלימודים: 660 שעות אקדמיות, מפגשים הנערכים בשעות הערב, פעם/פעמיים בשבוע במשך כשנתיים וחצי
תנאי קבלה: ראיון קבלה - ועדת קבלה - ללא עבר פלילי - 12 שנ"ל
 המכללה לפיננסים וביטוח
סניפים: תל אביב, חיפה
משך הלימודים: 9 מפגשים

מידע כללי

לכל אחד יש ביטוח רכב, דירה, או ביטוח חיים. כדי לייעץ למישהו איזה ביטוח לבחור – יש צורך להכיר את כל סודות הביטוח. בואו ללמוד על התחום המרתק הזה המגלגל מיליארדי שקלים בשנה ותוכלו גם אתם להיות סוכני ביטוח. בקורס ביטוח לומדים מגוון נושאים שמשרתים את סוכן הביטוח, מתחום הכלכלה, המחשבים, הפיננסים, המשפט, המתמטיקה. בקורס מתוועדים לנושאים מגוונים המשתלבים בעבודת הביטוח. הקורס מכין את הסטודנטים לבחינות הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר, לרישוי יועצים ומשווקים פנסיוניים. בסוף הקורס מקבלים רישיון מטעם משרד האוצר לעומדים בבחינות ובסטאז'.

תחומי ביטוח נוספים נלמדים באופן כללי בקורס המיועד להכשרת סוכני ביטוח ובהרחבה בקורסים ייעודיים, לדוגמה,  בקורס ייעוץ ושיווק ביטוח פנסיוני תלמדו לזהות צרכי הלקוח ומתן מענה תוך התאמת המוצר הפנסיוני ללקוח וקורס ביטוח אלמנטרי מהווה הכנה לקראת הבחינות הנערכות מטעם המפקח על הביטוח והרשות לניירות ערך. בקורס לביטוח חיים תלמדו על חישוב של הגיל הביטוחי וחישובים נוספים של לוחות תמותה, תחקרו על קרן/רזרבה, תוכניות ביטוח, כיסויים והרחבות אחרות. התמחות בתחום ביטוחי חיים כולל גם לימודים אודות ביטוחים רפואיים, חוק פיצויי פיטורין, הצמדות לביטוח, פקודות מס הכנסה, ביטוח לאומי ועוד.

איך הופכים להיות סוכן ביטוח?

לקבלת רישיון יש לעבור את השלבים הבאים:

 • 1

  לעבור את הבחינות ביסודות הביטוח. בחינות אלו כוללות את הבחינה ביסודות הביטוח אשר נערכת מטעם הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, וכן את הבחינות ביסודות ייעוץ השקעות – בחינות ליועץ השקעות הנערכות מטעם הרשות לניירות ערך וכוללות את הבחינות הבאות: בחינה בכלכלה, בחינה בחשבונאות ובחינה בסטטיסטיקה ומימון.

 • 2

  לעבור תקופת ההתמחות בת שישה חודשים. במהלך תקופת ההתמחות המתמחה לא יחזיק ברשיון ולא יעסוק בייעוץ פנסיוני, בשיווק פנסיוני או בתיווך לעניין ביטוח.

 • 3

  לעבור את בחינות הגמר . לצורך קבלת רשיון יועץ פנסיוני או סוכן שיווק פנסיוני או סוכן ביטוח בענף פנסיוני יש לעבור את בחינת הגמר בביטוח פנסיוני אשר נערכת מטעם הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, וכן את בחינה מקצועית א' הנערכת מטעם הרשות לניירות ערך. לצורך קבלת רשיון סוכן ביטוח בענף כללי יש לעבור את בחינת גמר בביטוח רכוש ובחינת גמר בביטוח תאונות אשר נערכות מטעם הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון. לצורך קבלת רשיון סוכן ביטוח בענף ימי – יש לעבור את בחינת גמר בענף ביטוח ימי אשר נערכת מטעם הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון.

 • 4

  לבסוף יש להגיש טופס בקשה לקבלת רשיון. כעבור מספר שבועות תקבלו את הרישיון לעסוק בביטוח.

קהל יעד

הקורס נועד להכשיר את המשתתפים בו לתפקיד סוכן ביטוח מתמחה בהתאם לדרישות לשכת הביטוח ומשרד האוצר. התפקיד של סוכן הביטוח עוזר למיליוני אנשים בישראל, ולכן ההכשרה הניתנת לסטודנטים היא קפדנית ומעמיקה בתכני הלימוד. במהלך הקורס לומדים על תפקיד סוכן הביטוח, ביטוחי חיים, ביטוח פנסיוני ושלל נושאים מרתקים אחרים. קהל יעד של הקורס הוא כל המבקש לקבל רשיון בענף הביטוח ולשמש כסוכן ביטוח, או סוכני ביטוח הזקוקים להשלים רשיון באחד מענפי הביטוח.

מה לומדים?

יסודות הביטוח

בחלק זה לומדים על הרשות לניירות ערך, ועל חוקים ספציפיים לעניין ביטוח וחוקים אחרים המשפעים על ענף הביטוח. יסודות הביטוח כוללים נושאי חשבונאות והנהלת חשבונות, סטטיסטיקה ומימון, מושגי יסוד בביטוח, כלכלה, עקרונות ביטוח ונושאים יסודיים נוספים.

סוגי ביטוחים

אי אפשר להיות סוכן ביטוח בלי להכיר את סוגי הביטוחים: ביטוח אלמנטרי, ביטוח מפני תאונות וחבויות, ביטוח פנסיוני, ביטוח חבויות, ביטוח ימי, ביטוח משכנתא, ביטוח לאומי, תוכניות של ביטוח חיים וביטוח גמל, ביטוח מפני תאונות אישיות, מחלות ואשפוז, בטוח רכב חובה ומקיף, ביטוח אש (רכוש), ביטוח סיעודי, ביטוח דירות, ביטוח הנדסי, ביטוח בריאות וביטוח חיים.

חוקים ונושאים מתקדמים בביטוח

סוכן ביטוח צריך להיות בקיא בחוקי הביטוח בישראל: החקיקה המתייחסת לענף ביטוח תאונות, חיתום בביטוח חיים, חוזרי המפקח על הביטוח, רשות לניירות ערך, חובות סוכן ביטוח, סיכונים נלווים, אתיקה מקצועית, קביעת סכומי הביטוח וחוק חוזה ביטוח, עקרונות הביטוח וביטוח אש, הפוליסה הסטנדרטית לביטוח אש.

תנאי קבלה

 • 12 שנות לימוד
 • שליטה בשפה העברית
 • ראיון אישי – ועדת קבלה
 • ללא עבר פלילי

משכורת וקריירה של סוכן ביטוח

אפשר לעבוד לאחר הקורס בלשכת סוכני הביטוח בישראל. כמו כן אפשר לעבוד בתור סוכן ביטוח המתמחה בקופות גמל. למי שעובר קורס חוקר ביטוח מוצעות גם אפשרויות עבודה עבור חברות הביטוח השונות. למי שלא מסיים בהצלחה יתרה את הקורס מוצע תפקיד של מזכירת ביטוח בדרך כלל. אפשר לעבוד בתור מפקחי ביטוח במשרדים ציבוריים או פרטיים.

סוכן ביטוח מרוויח בין 7,000 ל-15,000 ש"ח. במאמר של גלובס מציין נשיא לשכת סוכני הביטוח, אודי כץ כי "השכר של סוכני הביטוח נמוך; אנחנו לא נוסעים בג'יפים". כץ תוקף בחריפות את מנהלי הגופים המוסדיים: "91% מהכסף שהחוסכים משלמים בדמי הניהול שלהם בשוק הגמל הולך לבעלי השליטה, למוסדיים עצמם ולשכר המנהלים".

מה לומדים בקורס סוכן ביטוח?

 • ביטוח תאונות
 • ביטוחי חבויות וביטוח רכב
 • פוליסת נסיעות לחו"ל
 • פוליסת תאונות אישיות
 • פוליסת צד ג'
 • פוליסת חבות ואחריות מעבידים
 • ביטוח רכב
 • ביטוח סיעודי
 • ביטוח רפואי
 • ביטוח אש /רכוש

עדיין מתלבט?
תן ליועצי הלימודים שלנו לחזור אליך

קבל מידע על קורס סוכן ביטוח

למידע על קורס סוכן ביטוח
1
מלא את הפרטים ונציג לימודים יחזור אליך עם מידע על קורס סוכן ביטוח, חינם וללא התחייבות!
2
בחר מוסדות לימוד
3

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קורס סוכן ביטוח: שאלות ותשובות

 נתנאל דגה נתנאל דגה

במידה ועברתי את הקורס בהצלחה + המבחנים מטעם משרד האוצר. האם אקבל רישיון יועץ פנסיוני? או שיש עוד דרך לעבור לאחר מכן בשביל קבלת הרישיון? במידה וכן אשמח לדעת מה ההמשך. תודה ויום טוב.
יש הבדל בין סוכן ביטוח לבין יועץ פנסיוני. מדובר בשני רשיונות עם לימודים והכשרות נפרדים.

1 ביולי 2020
 מג׳ד מג׳ד

האם באמצעות הקורס הזה אני יכול ללמוד בעתיד שמאות רכב? אם כן איפה?
שמאות וביטוח הם שני מקצועות נפרדים.

8 בינואר 2020
 קורסיסט קורסיסט

מהי משכורתו של סוכן ביטוח?
בין סוכני ביטוח ישהם הבדלי שכר משמעותיים. ההבדלים מושפעים בעיקר מההבדלים בין סוכני ביטוח שכירים לסוכנים עצמאיים. סוכני ביטוח שכירים מתחילים ממשכורת של כ-7,000 ש"ח ברוטו, ולאחר כ-4 שנות עבודה עולה המשכורת לכ-14,000 ש"ח ברוטו. ישנם סוכני ביטוח שבוחרים לעבור לעסוק במקצוע רווחי יותר כמו ייעוץ פנסיוני.

מהן אפשרויות תעסוקה לאחר הקורס?
לאחר קורס ביטוח בוחרים רבים לעבוד באחת מסוכנויות הביטוח הגדולות: הפניקס, הראל, כלל, מגדל, מנורה מבטחים, איילון, שומרה ואליהו. יש סוכני ביטוח המעדיפים לעבוד בחברות ביטוח פרטיות או להשתלב כאיש מקצוע בתחומים מקבילים.

16 בדצמבר 2015
 גינדי ויינר גינדי ויינר

מהם תנאי הקבלה לקורס זה?
אין תנאי קבלה לקורס ביטוח.

1 בנובמבר 2013
 מזל קורין מזל קורין

האם יש לימודי ביטוח בקורס ערב?
במכללה למינהל יש לימודי ערב בביטוח.

29 באוקטובר 2012
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות

קבל מידע על קורס סוכן ביטוח
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר