קורסי טיפול
להעניק לאחרים את מה שהם זקוקים לו

קורסי טיפול

רבים מגיעים לנקודה בה הם זקוקים לבחור בכיוון תעסוקתי, או בתחביב ועיסוק לשעות הפנאי, והם מרגישים משיכה אדירה לעסוק בתחום טיפולי כלשהו. כיום ברור שמי שעוסק במתן טיפול ועזרה נפשית או פיזית לאנשים אחרים, בו בזמן גם עוזר לעצמו. כיום ישנם עשרות שיטות טיפול שונות, חלקן חדישות ומגיעות עם התפתחות הטכנולוגיה, חלקן עתיקות יומין וחלקן מאחדות יחד שיטות טיפול הוליסטיות או אלטרנטיביות.

טיפול כמקצוע לחיים

כדי להתחיל לעבוד במקצוע טיפולי, יש צורך לקבל הסמכה מקצועית לכך. חלק מקורסי הטיפול אורכים מספר חודשים, וחלקם מספר שנים. אם מנסים לשרטט מפה של מקצועות הטיפול השונים, אפשר לחלקם באופן הבא:
טיפול של המערב – בסוגי טיפול אלו נמצא את הטיפול הפסיכולוגי, את הרפואה המודרנית, פיזיותרפיה, טיפול התנהגותי ועיסוי רפואי. טיפולים אלו מבוססים מחקרית בדרך כלל.
טיפול אלטרנטיבי – שיטות טיפול אלו מבוססות על הרפואה הסינית פעמים רבות, וכוללות את הדיקור, הטיפול בפרחי באך, ארומתרפיה, טווינא ועוד.

טיפול כתחביב

אנשים שמעוניינים לטפל בעצמם או בקרובים שלהם בוחרים לפתח את הטיפול כתחביב. קורסים שמתאימים לטיפול כזה הינם קורס יוגה, או קורס דמיון מודרך. במהלך הקורס הסטודנט לומד כלים יישומיים אותם הוא יבדוק על חייו שלו.

תכני הקורס

במהלך קורסי הטיפול השונים לומדים לטפל במערכת הגוף הפנימית והחיצונית, לשפר את הבריאות, לשפר את היכולות הקוגניטיביות והרגשיות ולהתמחות בשיטות טיפול מוכחות.

יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות