איך להיות יזם נדל"ן?

איך להיות יזם נדל"ן?

בישראל היה זינוק אדיר במספר הנרשמים לקורס יזמות נדל"ן, ואין זה פלא. בתוך 5 שנים מחירי הנדל"ן הוכפלו, ואנשים עם הכשרה קצרה של הקורס מצאו עצמם בעלי נכסים וממון רב. כשקוראים בעיתון על המתעשרים החדשים, בדרך כלל מגלים שהם עשו את רוב הונם מנדל"ן. פנו עכשיו כדי ללמוד איך להכנס לעיסוק בנדל"ן.

מוסדות לימוד לאיך להיות יזם נדל"ן?

מכללת פסגות - לימודי השקעות ויזמות
סניפים: ירושלים, באר שבע, ירושלים, חיפה, כפר סבא, רחובות, רמת גן
משך הלימודים: 13 מפגשים בני 3 שעות כל מפגש (כולל סיור שטח ייחודי)
תנאי קבלה: הקורס אינו דורש ידע מוקדם ומטרתו היא שכל משתתף יוכל לבצע השקעת נדל"ן בתבונה
בית ספר לנדלן חכם
סניפים: תל אביב
משך הלימודים: 16 מפגשים חד שבועיים
מכללת RES
סניפים: תל אביב, אשדוד, ראש פינה, באר שבע, ירושלים, ראשון לציון, רמת גן, קרית ים, חצור הגלילית, חיפה, נתניה,…
משך הלימודים: 12 מפגשים, פעם בשבוע
מכללת מגמות
סניפים: פתח תקווה
משך הלימודים: 14 מפגשים פרונטאליים + סיורי שטח, 3 שעות לשיעור, פעם בשבוע

לאילו קורסים כדאי להירשם כדי להיות יזם מצליח, ואילו עבודות ראשוניות כדאי להשיג?

אז איך הופכים ליזם נדל"ן? באתר דה מרקר פורסם מאמר שמסביר איך להיות יזם נדל"ן. בכתבה נכתב על מספר איילי נדלן שהצליחו בגדול, כאשר כל אחד מפרט את השיטות שלו להגיע להצלחה. אם מתחשק לכם לקרוא את המסקנות המתומצתות, במאמר זה תמצאו כמה טיפים מוצלחים מהכתבה.

רוב המצליחנים בתחום הנדל"ן שנסקרו בכתבה עברו את אחת ההכשרות הבאות: מנהל עסקים, שמאות מקרקעין, תיווך נדל"ן, שוק ההון והשקעות.

התפקידים שהם החזיקו שהכינו אותם להיות יזמים מצליחים: פרילאנס בתור מתווך נדלן, שמאי מקרקעין, מאתר קרקעות עם פוטנציאל השבחה, שכיר בחברת תיווך, שכיר בחברות יזמיות. תתפלאו לשמוע שלרבים מהעבודות הללו אין צורך בהכשרה מקדימה, ואף לא בתואר אקדמי.

מהן העצות שאפשר ללמוד מהיזמים שעשו את זה בגדול?

למצוא את השותפים הנכונים

אי אפשר להצליח לבד, זה יקר מדי ומסובך מדי. כדאי ליצור שותפות עם אנשים בעלי כוח, ועם אנשים אמינים – איציק ברוך יצר שותפות מוצלחת עם בעלי AM:PM לשעבר, וכך השיג את ההון העצמי שהיה דרוש לו.

ללמוד בעצמך את שוק הנדל"ן בארץ ובעולם

אחד היזמים ממליץ לבחון וללמוד כמה שיותר עסקות לפני שעושים את הראשונה: מהעיתונים, ממתווכים, משיטוט ברחובות ומהצקה למוכרים – דופקים לאנשים על הדלתות. בנכסים מסחריים קל להציק. "נכנסים למסגרייה, שנמצאת בחלל מדהים, וזורקים הערה בסגנון 'אתה רוצה להשכיר את המקום'?. מכירה נשמעת מאיימת ופולשנית. החוכמה היא גם שלא יראו שאתה יזם, כי אז המוכרים מרגישים שלנכס יש פוטנציאל – והם מעלים את המחיר".

לקחת סיכון כשקונים נכס, אבל לקחת בחשבון סיכונים

איציק ברוך לקח הלוואה בנקאית במינוף גבוה כדי להשיג את עסקת הנדל"ן הראשונה שלו. הוא רכש בניין משרדים ברחוב גאולה בתל אביב בעלות של 1.6 מיליון דולר, שמושכר כיום ב-25 אלף דולר בחודש – כלומר תשואה של כמעט 19%. היזמים מסכימים שמי שמתלבט יותר מדי – מפסיד הזדמנויות ולא מצליח לבצע את הקפיצה ההכרחית של יזם.

לבצע השוואה לפני שלוקחים הלוואה מהבנק

היזם קסטיאל ממליץ להשוות בין הבנקים: "לי לא חשוב אם ההצמדה היא לין, לליבור או למדד – כי אף אחד לא יכול לדעת מה יקרה למדדים האלה. אני מבקש מכל בנק לתת הצעה אחת במסלול זהה, דורש לבטל את העמלות ולהעמיס אותן על הריבית – כדי שיהיה לי בסיס להשוות בין ההצעות".

אפשר להתחיל עם הון עצמי קטן ולאט לאט לגדול

אחד היזמים קנה כמה דירות קטנות עם הלוואות. משיגים את הכסף הראשוני מהורים ומכל דרך אפשרית, ומתחילים לצבור כסף מהשכירות או מעליית שווי הנכס. לאחר מכן מתחילים לעבור לפרוייקטים גדולים יותר ויותר. כך איתי כץ צבר קרוב ל-50 יחידות דיור בתוך זמן קצר. כדאי לקנות גם נכסים שמיועדים לשכירות כי זה מוריד את הסיכון.

לבנות נדל"ן לשיפור ולמכור אותו ברווח

בין אם קונים מגרשים לבנייה, בניינים להריסה או לשימור – אחת הדרכים הטובות ביותר לקבל תשואה גבוהה היא לקנות בזול ולשפר את מה שקונים.

מה עושים בפועל יזמים, ברמת היומיום?

רכישת נדל"ן היא פרוצדורה מסובכת, והיא לא מתאימה לכל אחד. כל מי שהופך ליזם מתעסק בין היתר במשימות הבאות: איתור הקרקע, בדיקת פוטנציאל הבנייה, החלטה על תמהיל דירות, עבודה עם מהנדסים, עבודה עם שמאים, עבודה עם חברות של ניתוח שווי עסקאות ואיתור השקעות ועבודה עם רואי חשבון ויועצים עסקיים.

סרטון על איך להיות יזם נדל"ן?

עדיין מתלבט?
תן ליועצי הלימודים שלנו לחזור אליך

קבל מידע על איך להיות יזם נדל"ן?

למידע על איך להיות יזם נדל"ן?
1
מלא את הפרטים ונציג לימודים יחזור אליך עם מידע על איך להיות יזם נדל"ן?, חינם וללא התחייבות!
2
בחר מוסדות לימוד
3

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות

קבל מידע על איך להיות יזם נדל"ן?
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר