שיעור 1: איך עושים ניתוח טכני?

שיעור 1: איך עושים ניתוח טכני?

כל הסוחרים הותיקים נוטים לדבר על ניתוח טכני בצורה מסובכת, ולמנוע מאנשים שרוצים להשקיע בשוק ההון מלהבין על מה מדובר. קחו בחשבון שאני לא מסוג האנשים הללו!

כשחושבים על ניתוח טכני חוששים משימוש בממוצעים מתמטיים ומודלים ממוחשבים, אבל כיום ישנן דרכים להתמודד עם ניתוח טכני בצורה פשוטה וגרפית, ולשלוט באופן מלא בשימוש בכלי הנפלא הזה להשקעות ולרווחים.

סוגי הניתוחים

ישנם שני סוגים עיקריים של ניתוחים פיננסיים:

  • ניתוח פונדומנטלי – ניתוח זה בוחן כל מיני השפעות סביבתיות על ההיצע והביקוש של השוק. ניתוח כזה יכול לכלול משתנים כמו איכות ההנהלה, שביתות, מזג אוויר וכו’. מסחר יומי מתבסס על תמהיל של 80% ניתוח טכני ו – 20% ניתוח פונדמנטלי וישנם גם סוחרי יום שמגדירים את עצמם כ – 100% טכניים.
  • ניתוח טכני – שיטה בעזרתה מנתחים תנועת שערים היסטורית במטרה לחזות תנועת מחירים עתידית. הכלי המרכזי הוא גרף המניה. גרף המניה מייצג תנועת שערים הסטורית ועל-סמך תנועת השערים ההיסטורית הזו, בצירוף כל מיני אינדיקטורים (ממוצע נע, נפח מסחר וכיו”ב), מנסים לחזות או לתת הסתברות למגמה העתידית של הנכס.

הניתוח הטכני אם כן מתעלם מגורמים כמו רווחים ומתמקד בנתונים של היצע וביקוש כדי לחזות לאיזה כיוון תפנה המניה (רווח או הפסד).

יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות