קורס שוק ההון
גאות, שפל וכסף גדול

קורס שוק ההון

קורס בשוק ההון יקנה לכם את כל הכלים הדרושים כדי שתוכלו להצליח בעולם הכלכלי המרתק של שוק ההון. כאשר אנשים שומעים על שוק ההון הם מיד חושבים על מניות, סיכונים והפסדים - חלקם נכונים וחלקם לא. בדיוק בשביל זה יש קורסים בשוק ההון, ועל כל עסקה בה מישהו מפסיד כסף, מישהו אחר מרוויח.

סרטון על קורס שוק ההון

ללמוד להוציא מהכסף שלך יותר

כיום, שוק ההון כולל שווקים רבים כגון: מטבעות, אג"ח, נפט, סחורות (סוכר וקפה) ואפשר לומר במילים אחרות כי כל הכסף בעולם נמצא במקום אחד. תארו לעצמכם שאתם רוכשים חבית נפט, זו תחושה נהדרת ומרתקת שיכולה להפתיע אפילו את הקרובים לכם! באופן מעשי, כל אחד יכול ללמוד על שוק ההון, ובקורס לומדים הכל – החל מאגרות חוב ועד למסחר בנפט.

בדרך כלל הקורסים בשוק ההון מתחלקים ל-2 רמות:

  • שוק ההון למתחילים. קורס זה נקרא גם "קורס הכרת שוק ההון". ברמה זו לומדים מונחים בסיסיים: אג"ח, קרנות, מניות וכו'. קורס כזה יקנה לכם ידע תיאורטי רחב על שוק ההון והפעילות בו ותוכלו להבין טוב יותר מה קורה לכסף שלכם.
  • שוק ההון למתקדמים. כאן כבר מניחים שאתם יודעים את המונחים הבסיסיים ואתם מוכנים לדבר האמיתי: מסחר. המסחר יכול להיות יומי, שבועי, עם סיכון או בלי – הכל לפי ההעדפות שלכם ושיקול הדעת שלכם.

על לימודי קורס שוק ההון

חומר הלימוד מתייחס לרמת הלימודים בה בחרתם:

1. מתחילים. לומדים מה קורה לכסף בבנק, מהי מניה וכיצד היא משפיעה על כל אחד מאיתנו, כיצד הכסף שלנו יכול לעבוד בשבילנו, מהן קרנות ולמי הן נועדו וכו'. בנוסף תלמדו כיצד סופת טורנדו בסין משפיעה על הקפה שלכם, אם אתם אוהבי סיכון או שונאי סיכון, כיצד קוראים את מדורי הכלכלה ומגינים על הכסף.

2. מתקדמים. לומדים כיצד לבצע מסחר תוך יומי, זיהוי מגמות וניצול הזדמנויות, השקעות תוך מינוף משמעותי היכול להניב לכם רווחים או הפסדים עצומים. מעבר לכך תוכלו להשקיע בכל שוק בו תחפצו: נפט, קפה, לקנות מט"ח ואפילו להשקיע באנרגיה ירוקה ולהתאים את הסיכויים לרווחים והסיכונים לפי האופי שלכם.

מי מעביר קורסים בשוק ההון?

משקיעים שהחליטו להיות מרצים ולסייע לכם, ילמדו אתכם הכל. קורסים בשוק ההון מועברים על ידי מכללות מקצועיות המכירות את התחום לעומק. מכללות אלו מתאימות את המרצים וחומרי הלימוד בהתאם לרמת הקורס. רוב המרצים פועלים גם כסוחרים יומיים ואפשר לומר כי יש חשיבות רבה מאוד לכך שהמרצה "חי את השוק". עם זאת, אנשי סוד יוכלו לספר לכם כי הקורסים הטובים ביותר מועברים על ידי אנשים הסוחרים בביתם. אל תתפלאו אם תגיעו לביתו של גאון עם 6 מסכים המתחיל להסביר לכם על מגמות מסחר – הגעתם למקום הנכון.

מתי כדאי להירשם לקורס בשוק ההון?

כל יום הוא יום מתאים אם אתם רוצים ללמוד רק בשביל ידע – כל יום הוא יום טוב להתחיל ללמוד על שוק ההון. מאוד מהר תגלו כי כל צעד בחייכם מושפע משוק ההון, ואפילו אם לא רציתם להשקיע בשוק ההון כנראה שכספכם כבר נמצא שם. חשוב לדעת: כדי לשחות עם הכרישים תצטרכו להשקיע יותר. אם אתם רוצים בשביל לבצע מסחר לבדכם, כדאי שתכינו סכום כסף פנוי בצד שאותו אתם מוכנים לספוג במקרה של הפסד. אחרי הכל – הדבר הכי חשוב הוא להרוויח בתבונה, אבל חשוב גם לדעת להפסיד בתבונה.

במה עוסק מי שסיים קורס בשוק ההון?

יש אופק תעסוקתי עצמאי או בחדר מסחר, בכל מקרה עומדות בפניך כמה וכמה אפשרויות:

מסחר עצמאי:  אם אתם מוכשרים ובעלי לב חזק תוכלו להשקיע את כספכם לבד ולקחת את כל האחריות על ההצלחות והכישלונות שלכם.
דעו לכם כי מסחר עצמאי טומן בחובו סיכון גבוה מאוד, ויש סיכוי שתפסידו סכומי כסף גבוהים בזמן קצר.

עבודה בבית השקעות או חדר מסחר: אם למדתם וניגשתם לבחינות של הרשות לניירות ערך תוכלו  להתחיל סטאז' ולהתנסות במסחר אמיתי עם כספם של לקוחות.
גם כאן העבודה תהיה מאוד מלחיצה ותובענית, אך אומרים שהיא מרתקת ומאתגרת ביותר!

ידע כללי: אם בחרתם לקחת קורס "רק בשביל לדעת" תמיד תצאו נשכרים וגם אם לא תהפכו את שוק ההון למקצוע תוכלו להבין טוב יותר מה קורה בשוק, אם כדאי לפתו חיסכון לילדים או לבצע מיחזור משכנתא. במצב כזה תוכלו להפיג את החשש שלכם מנטילת סיכונים מיותרים ותוכלו לחסוך עשרות רלפי שקלים לאורך זמן.לסיכום, לימודי שוק ההון יכשירו אתכם לתחום מאוד יישומי ויכינו אתכם לשוק ההון הישראלי.

מוסדות לימוד לקורס שוק ההון

מכללת פסגות - לימודי השקעות ויזמות
סניפים: ירושלים, באר שבע, ירושלים, חיפה, כפר סבא, רחובות, רמת גן
משך הלימודים: 8 מפגשים
מכללת פסגות - לימודי השקעות ויזמות
סניפים: ירושלים, באר שבע, ירושלים, חיפה, כפר סבא, רחובות, רמת גן
משך הלימודים: 14 מפגשים בני 3 שעות כל אחד
תנאי קבלה: הקורס מיועד לכלל האוכלוסייה ומהווה תשתית איכותית ביותר למסחר עצמאי ולקורסי ההמשך
מכללת מגמות
סניפים: פתח תקווה
משך הלימודים: 21 מפגשים פרונטאליים, 3 שעות לשיעור, פעם בשבוע - מפגשי מסחר מעשיים, קורס אינטראקטיבי בן 29 שיעורים ,…
מכללת מגמות
סניפים: פתח תקווה
משך הלימודים: 10 מפגשים פרונטאליים, 3 שעות לשיעור, פעם בשבוע
תנאי קבלה: סוחרים בעלי ניסיון של לפחות מספר חודשים, אשר מכירים ומנוסים ביסודות המסחר
עדיין מתלבט?
תן ליועצי הלימודים שלנו לחזור אליך

קבל מידע על קורס שוק ההון

למידע על קורס שוק ההון
1
מלא את הפרטים ונציג לימודים יחזור אליך עם מידע על קורס שוק ההון, חינם וללא התחייבות!
2
בחר מוסדות לימוד
3

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קורס שוק ההון: שאלות ותשובות

 אופק אופק

שלום, אני מתעניין בלימודי שוק ההון וביזמות בנדל"ן, עשיתי סקר שוק ובדקתי בעוד כמה מקומות עד שצמצמתי את המקומות לשניים, האקדמיה לפיננסים BDO ולמכללת מגמות. רציתי להתייעץ ולשאול מה עדיף מבחינת מסחר בשוק ההון לאור כך שבמגמות הציעו לי מחיר מעט יותר זול? אודה לכם על העזרה.
שתי המכללות טובות. אנחנו ממליצים לגשת לסיור הכרות בכל מכללה לפני קבלת החלטה.

29 באפריל 2018
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות

קבל מידע על קורס שוק ההון
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר