קורס רישום
לראות את התמונה המלאה

קורס רישום

בכל פעם שאתה אוחז בעיפרון ומשרבט כלאחר יד דמות או צורה, התוצאה היא רישום. אבל כשם שקיים הבדל בין ציור אינטואיבטיבי וחובבני לציור מקצועי, כך ניתן להבדיל גם בין מי שרושם להנאתו לבין מי שלמד רישום ורכש לעצמו את הכלים המקצועיים של התחום. בקורס רישום תלמד על אודות הטכניקות המדויקות שיאפשרו לך להשתמש בקוי עיפרון לרישום מדויק, מקצועי וריאליסטי.

מוסדות לימוד לקורס רישום

מכון אבני המכללה לאמנות ועיצוב ת''א
סניפים: תל אביב
משך הלימודים: 28 מפגשים, חד-שבועי, לימודי בוקר/ערב, 4 שעות שבועיות
תנאי קבלה: לא נדרש ידע קודם

לרשום את העולם

רישום, באמנות, הוא שיטת ציור בה יוצר האמן תמונה או דימוי על ידי שרטוט שלהם. מדית הרישום שונה מהציור בשימת הדגש על הקו ועל רישום צורות וגופים באמצעות שימוש בטכניקות של אור וצל ולא באמצעות צבע. בכך קרוב הרישום לטכניקות גראפיות כגון הדפס או תחריט. בקורס רישום תלמדו ליצור תמונה על גבי משטח, כך שבאמצעות כמה קווים תוכלו להעביר דמות, רגש, מקום ופעולה.

אמנים רבים כגון פיקאסו ואגון צ'ילה נהגו לרשום את הסקיצות שלהם ואלה נשמרות במוזיאונים עד היום. ישנם אמנים מובילים המשתמשים ברישום ככלי ביטוי נוסף ולא רק כשלב מקדים בדרך לציור מוגמר ומציגים את הרישומים בתערוכות. קורס רישום מלמד אתכם מגוון של יכולות רישום כמו ציור בעפרונות, רישום על קנבס ועוד. הקורס משפר משמעותית את היכולת המוטורית והידנית של התלמיד ומעשיר כל אמן ומעצב, החל ממאיירים, אמני קומיקס וכלה במעצבים ואדריכלים.

מה לומדים בקורס רישום?

 • רישום אינטואיטיבי
 • צורות וגופים
 • פרספקטיבה
 • רישום בפחם
 • קומפוזיציות
 • רישום בדיו ומים
 • רישום באמצעות ציפורן ומכחול
 • שילוב קו כתם
 • רישום תנועה
 • עפרון שמן
 • ציור נוף
 • רישום דמויות


קורס רישום: שאלות ותשובות

 שירה חסין שירה חסין

היי, אני מציירת חובבנית מאז שאני ילדה והייתי רוצה לפתח את זה למשהו מקצועי יותר, אשמח לדעת מתי נפתח קורס והאם נדרש ידע קודם לקבלה?
בשלב זה אין קורסים פתוחים. לא נדרש ידע מוקדם.

25 בינואר 2021
 אלעד מזרחי אלעד מזרחי

מתעניין בקורס רישום.
אין כרגע קורסים פתוחים.

12 במאי 2020
 מרים מרים

אני מאיירת במקצועי ומשתמשת באיור הדיגיטלי. האם יש לכם להציע לי קורס שאוכל להשתדרג ולקבל כלים נוספים?
נ.ב. אני חרדית ומעוניינת בסביבה תומכת. האם הלימודים הם בהפרדת נשים וגברים?

שלום מרים, את יכולה להירשם לקורס עיצוב גרפי. לידיעתנו יש מספר מכללות עם מסלולים נפרדים, שווה להתקשר ולברר.

7 במאי 2016
 קורסיסט קורסיסט

באיזה תחומים משתמשים בטכניקות רישום?
קורס רישום הוא הבסיס לכל מי שרוצה לעבוד בתחומי העיצוב התעשייתי, באדריכלות, בתקשורת חזותית או בעיצוב בתלת מימד. רבים חושבים כי רישום היא צורה קלאסית של ציור אשר אבד עליה הכלח עם התמסדות העיצוב הממוחשב, אך למעשה קיים עדיין צורך ברשמים מומחים וכן בידע בתחום עבור בעלי מקצוע בתחומים משיקים.

למה לי ללמוד רישום ולא ציור?
בעבר היה הרישום חלק מתהליך הציור. הרישום היה הסקיצה הראשונית של הציור, למטרת תכנון או אישור ולאחר מכן הועבר הציור לגרסה גדולה יותר וצבעונית. כיום, הרישום הוא אמנות נפרדת מהציור ואמנים רבים עוסקים ברישום ומציגים רישומים בתערוכות. הרישום הוא גם תחום המשיק לתחומי עיצוב ותכנון רבים הדורשים הבנה בסדרי גודל, דיוק ותפיסת מרחב.

16 בדצמבר 2015
 אילנה אילנה

האם ילדים מוכשרים יכולים ללמוד במכללות? יש לי ילד בן 11 וחצי מוכשר מאוד באיור ציור קומיקס. אשמח לתשובתכם.
שלום אילנה. באופן גורף כל מוסדות הלימוד מקבלים סטודנטים מגיל 18 ומעלה. הבן שלך יכול לחפש חוג קומיקס או מורה פרטי לאיור קומיקס. איננו מספקים מענה לכך באתרנו.

18 ביוני 2015
 רותם חדד רותם חדד

שלום ,אני מציירת חובבת , אני מציירת הכל מקומיקסים ואנימציות ועד אנשים ונופים. אני רוצה ללמוד רישום או ציור או משהו שיביא לי עוד כלים נוספים, אבל אני גרה בבאר שבע ואני רואה שיש פה רק מקום אחד בתל אביב אין מקום קרוב יותר אליי?
במכללת פוקוס – הגפן 4 פארק תעשייתי, נווה נוי, באר שבע.

1 בינואר 2014
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות