גליץ
קורס צילום
גליץ

קורס צילום

גליץ
סניפים
- ירושלים.
- חיפה.
- היצירה 26, רמת גן.
משך הלימודים
12 מפגשים.
תעודה
תעודת סיום מטעם "גליץ בית הספר לצילום". הקורס כולל אחריות לכל החיים.
מרצים
רועי גליץ.
פרוייקט גמר
בסוף הקורס יש פרוייקט גמר.
תיק עבודות
בקורס תבנו תיק עבודות.

עוד על קורס צילום

מפגש 1 – יסודות הצילום חלק א'

פתיחת קורס והיכרות עם הסטודנטים. נמשיך להיכרות זריזה עם ההיסטוריה של הצילום, נלמד כיצד בונים תמונה בצורה נכונה, מהי הולכת עין ומה העין אוהבת, מהי קומפוזיציה וכיצד ניישם אותה בצילומים השונים.

מפגש 2 - יסודות הצילום חלק ב'

הכרת מושגי היסוד החשובים ביותר, לימוד חשיפה ומדידת אור, תריס, צמצם, ISO , הבנת עומק שדה, הכרת מבנה המצלמה, עדשות ואופן העבודה עם המצלמה.

מפגש 3 – קומפוזיציה ופילטרים

המשך לימוד מושגי היסוד ולימוד המערכת הדיגיטלית, ההבדלים בין דיגיטל לפילם, מהי רזולוצייה, איזון לבן, טווח דינמי ועבודה עם מאפייני המערכת הדיגיטלית, RAW , קריאת היסטוגרמה והבנת האור על מאפייניו השונים.

מפגש 4 – צילום שטח ראשון – פארק הירקון (יום ו' בוקר)

יציאה לצילומים בפארק ליישום הנלמד בשיעורים העיוניים. תרגול חשיפה, עומק שדה, מדידת אור, קומפוזיציה, צילום בתנועה, תפעול המצלמה, ראייה צילומית ועוד. ההדרכה תועבר על ידי צוות מדריכים על מנת להגיע ליחס חניכה מקסימלי.

מפגש 5 – ביקורת עבודות ותוכנות עריכה

תוסבר אמנות מתן הביקורת תוך מעבר על צילומי החניכים במפגש הקודם והעברת ביקורת עם דגש על הטכניקה ועל אפשרויות לשיפור התמונות. הביקורת היא  שלב מהותי בהתפתחות האישית ומקנה לנו כלים: להבין, לנתח ולדעת כיצד לחזור עם תוצאות טובות יותר בכל פעם מחדש.

מפגש 6 – תוכנות עריכה דיגיטלית

תוכנות עריכה הן החדר חושך של העולם הדיגיטלי, וכלי  הכרחי בעבודתו של הצלם. בשיעור זה יועברו הכלים הבסיסיים הדרושים לעבודה עםהתוכנות המתקדמות והמובילות בשוק.

מפגש 7 – צילום שטח שני – ספארי רמת גן (יום ו' בוקר)

ניפגש בבוקר לצילום בעלי חיים תוך שימת דגש על תאורה, קומפוזיציה, לכידת רגעים מיוחדים ותשומות לב לפרטים. במפגש זה נבין כיצד להציג את בעלי החיים בצורה מחמיאה ולבודד אותם מתוך ההמולה ולהשתמש בתאורה הטבעית.

מפגש 8 – ביקורת עבודות והרצאה בנושא פורטרטים וצילומי רחוב

החניכים יציגו את התמונות שלהן מהספארי לפני ואחרי יישום עריכה דיגיטלית ותועבר ביקורת בונה על התמונות תוך העלאת הצעות לשיפור. בחלקו השני של השיעור תועבר הרצאה בנושא צילומי רחוב ופורטרטים – נבין את סוד היופי, את הדרך להעברת אופי המצולם לצופה ועוד.

מפגש 9 – צילום שטח שלישי - צילומי רחוב (יום ו' בוקר) 

יציאה לצילומים בנחלת בנימין בת”א תוך כדי תפיסת התרחשויות ברחוב, צילום פורטרטים ותשומת לב לפרטים הקטנים תוך חלוקה לקבוצות קטנות. בסיוע המדריכיםשלנו כל אחד יחזור עם פורטרטים מיוחדים.

מפגש 10 – ביקורת עבודות, פלאש והכנה לצילומי לילה

החניכים יציגו את תוצאות הצילומים מנחלת בנימין ושינקין למטרת ביקורת בונה. בחלקו השני של השיעור תועבר מצגת בנושא פלאש (מבזק) חיצוני ופנימי על כל האפשרויות המגוונות שלו ונעבור הכנה למפגש הבא –צילומי שקיעה וצילומי לילה ביפו העתיקה.

מפגש 11 – צילום שטח רביעי - צילומי לילה 

נפגש במתחם הבורסה לקראת השקיעה לצילומים של צלליות ועבודה עם מבזקים כאור מילוי. לאחר השקיעה נתמקם על גשר מעל נתיבי איילון לחשיפות ארוכות וטכניקות של ציור באור. מומלץ לבוא עם חצובה, אם אין לכם חצובה, אל דאגה - נשאיל לכם.

מפגש 12 – הצגת עבודות וסיכום הקורס

בתחילה נלמד את נושא הפילטרים (מסננים), כיצד משפיעים על הצילום ומתי נשתמש באיזה פילטר. בהמשך הרצאת 'התפתחות אישית בעולם ההצילום', בה נכיר פורומים, גלריות ודרכים להתפתח בהמשך. בחלקו השני של השיעור יועבר סיכום קורס וחלוקת תעודות סיום.

קבל מידע על גליץ
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קרא עוד על קורס צילום

קורס צילום

השווינו את קורסי הצילום המובילים בארץ עבורכם. איכות קורסי הצילום נמדדת לפי שלושה מאפיינים עיקריים: המומחיות והנסיון של הצלמים המקצועיים המלמדים את הקו…

קורס צילום