שיעור: איך ליצור סרט קצר?

שיעור: איך ליצור סרט קצר?

הסרטון הקצר הזה בן 25 דקות יעניק לכם ידע מרוכז וחשוב ויעזור לכם ליצור סרט קצר מוצלח. מה הנקודות החשובות ביותר שחשוב לזכור כשעושים סרט?

1. תסריט – מאיפה אנשים משיגים רעיונות לסרטים?

ברגע שיש לנו רעיון אנו נרחיב אותו עם Treatment או אאוטליין. לא מדובר בתסריט אלא בתאור קצר של הסצנות החשובות בסרט. איך הסרט מתחיל? תאור בסיסי של הדמויות. לאחר מכן נוכל לעבור בקלות לתסריט. תסריט הוא כמו מתכון, או תוכנית אב לסרט שלנו. איך נעביר את ההוראות הנכונות כך שהשחקנים יבינו מה אנו רוצים. יש תוכנות שעוזרות לנו לבנות תסריט, כמו final draft, וכן קלטיקס. תוכנה זו היא חינמית. ברגע שיש לי תסריט אני נותן לחברים לבדוק אותו ולקרוא ולתת לי משוב נרחב. כך אני יכול להיות בטוח שהתסריט הוא טוב מספיק.

2. איך הסרט יראה? בניית סטוריבורד.

הסטוריבורד הוא אוסף של תמונות שיתארו לנו את הסרט. בסרטון תוכלו לצפות בדוגמה של סטוריבורד והקשר שלה לסרט הסופי. סטוריבורד עוזר לנו לעבור מהתסריט לעבודה החיה מול השחקנים.

3. מיקום – מציאת הלוקיישן הנכון.

כעת אפשר לדאוג למיקום של הסרט, ליהוק של השחקנים ומציאת תקציב ומימון לסרט. צריך למצוא אנשים שיש להם משמעת עצמית גבוהה. הצוות הבסיסי ביותר כולל איש סאונד, צלם, במאי, מפעיל בום ועוד עוזר נוסף. קחו בחשבון שאם אתם עובדים על סרט סטודנטים עם צוות קטן יתכן שתצטרכו לעשות משימות נוספות כמו איפור של השחקנים ודאגה לאוכל.

4. ליהוק – מי ישחק בסרט שלכם?

כדי ללהק בהצלחה צריך לעשות אודישן, ולהיעזר ברשתות החברתיות ובחברים כדי לקבל שחקנים פוטנציאליים. באודישן חשוב להסביר לשחקנים מה החזון שלכם לסרט. חשוב לראיין מראש כל שחקן פוטנציאלי ולבדוק אם הוא אכן מתאים. באודישן אפשר לתת לשחקן להקריא קטע מסויים שיתאים לבחינת השחקן.

5. תקציב – עמידה במגבלות הכסף שלכם.

חשוב לחשוב כל הזמן על התקציב במהלך הכתיבה והעבודה על הסרט. אם יש לנו פיצוצים בעלילה למשל, זה יכול לעלות כסף ולהביא אותנו לחריגת תקציב. אוכל, תשלום לצוות, ציוד – כדי להצליח לסיים סרט חשוב לעמוד במגבלות התקציב. כיום יש אתרי מימון כמו headstart שעוזרים לבמאים צעירים להשיג מימון מגולשים אחרים שיתעניינו בסרט ויתרמו כסף.

עדיין מתלבט?
תן ליועצי הלימודים שלנו לחזור אליך

קבל מידע על לימודי קולנוע

למידע על לימודי קולנוע
1
מלא את הפרטים ונציג לימודים יחזור אליך עם מידע על לימודי קולנוע, חינם וללא התחייבות!
2
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:
3

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

שיעור: איך ליצור סרט קצר?: שאלות ותשובות

 תהילה תהילה

היי, בזמן האחרון אני ממש מתעניינת ביצירת סרטים וכמעט בטוחה שזה הדבר שארצה לעשות בחיים. איך מתקדמים עם הרצון הזה? מה לומדים?
קולנוע.

11 באפריל 2020
 ליאור ליאור

שלום, שמי ליאור, אני מתעניין ביצירת סרטי אנימציה, לא סרטונים פשוטים, אלה סרטי קולנוע כמו סוס פרא, האמיצה, מולאן, המיניינים, ועוד אני מחפש כבר תקופה איזה תואר או קורס אני צריך לעבור על מנת להגיע למקצוע הזה, אשמח אם תעזרו לי תודה
היינו ממליצים לך ללכת ללמוד קורס אנימציה בתלת מימד. לפרטים נוספים תוכל לקרוא בעמוד הקורס

9 באפריל 2017
יש לך שאלה? רוצה לדעת עוד? זה המקום לשאלות

קבל מידע על לימודי קולנוע
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר