התמודדות עם בחינות באנגלית – המדריך המלא
אך להתמודד עם בחינת רמה באנגלית בצורה אפקטיבית?

התמודדות עם בחינות באנגלית – המדריך המלא

התקבלתם ללימודים, אתם רגע אחד לפני תחילת הסמסטר ופתאום אומרים לכם שאתם צריכים להבחן באנגלית בכדי לקבוע את הרמה שלכם. אתם יודעים שאתם צריכים לגשת לבחינה שאין לכם מושג אפילו מה יהיה הנושא העיקרי שלה, אז איך מתמודדים עם בחינה כזו?
ניר ימיני
ניר ימיני   01/08/16   זמן קריאה משוער: 4 דקות

בחינות המיון באנגלית נועדו לקבוע את הרמה האקדמית לקורס האנגלית אליה תשובצו במהלך התואר. מדובר בבחינה לא קלה ויש שיאמרו מתישה, שלא כל הסטודנטים הפוטנציאליים יודעים להתמודד איתה. במדריך זה ננסה לתת לכם כלים ללמידה אפקטיבית ככל הניתן, במטרה שתוכלו להשיג ציון גבוה ואולי לזכות בפטור מהקורס המדובר.

שלב 1 – הכרה אישית ברמה הנוכחית שלכם

אם אתם טובים באנגלית או לא, רק אתם יודעים. אתם בטח מכירים אנשים עם אנגלית מושלמת וכאלו שלא יודעים אנגלית בכלל, ואתם נעים על איזושהי סקאלה ביניהם. זה בסדר גמור. אך נסו לשאול את עצמכם שאלות פרטניות יותר הנוגעות לשלושה תחומים ספציפיים: דיבור, קריאה וכתיבה.

אם אתם משוחחים נפלא באנגלית, זה מצוין, אבל זה לא יעזור לכם בבחינה עצמה, אף על פי שיש אנשים שיאמרו שהדבר תורם להעשרת אוצר המילים שלכם. אתם צריכים להיות טובים מאוד בקריאה וכתיבה, ואת שני אלו אפשר לתרגל מוקדם ככל הניתן.

שלב 2 – תרגול

כמו כל דבר בחיים, גם חיזוק האנגלית שלכם דורש תרגול ומאמץ. אנחנו ממליצים לנסות ולפתור בחינות אמי"ר או אמיר"ם, לקרוא טקסטים שמעניינים אתכם באנגלית ולבחון אם אתם מצליחים להבין את מה שקראתם. את התרגול מומלץ לעשות עם מילון פתוח ולא להגביל את עצמכם בזמן.

שלב 3 – טיפים וטריקים ללמידה אפקטיבית

כדי להתכונן לבחינה שאינכם יודעים את הנושא שלה, אתם צריכים לגבש מהלכים ברורים מראש לקריאה והבנה של טקסטים. קצרה היריעה מלהכיל אך אנו ממליצים בחום על ביקור באתר ללימוד אנגלית אקדמית של האוניברסיטה הפתוחה. שימו לב לעבור את כל התהליכים מראשיתם ועד סופם ככל הניתן. הקדישו לזה זמן ואל תהיו קשוחים עם עצמכם. התייחסו ללמידה כתהליך טבעי. לא כולנו משתמשים באנגלית על בסיס יום יומי.

שלב 4 – הכינו תכנית גיבוי למקרה שלא ילך לכם

מחלקות ופקולטות באוניברסיטאות ובמכללות מבקשות את ציוני הבחינה באנגלית כדי לשבץ אתכם לרמה המתאימה. חלק מהמקומות יכולים להסתפק בציוני האנגלית שלכם בתיכון, ואחרים יכולים להמיר את הציון ברמת האנגלית שלכם כפי שהיא משתקפת מהאנגלית שלכם בבחינת הפסיכומטרי. בידקו זאת לפני הבחינה. שווה לעשות בירור נוסף ולראות האם יש בחינה מחלקתית בתוך האוניברסיטה שקובעת את רמת האנגלית. ציפור לחשה לנו שהבחינות הללו מעט יותר קלות והוגנות מאשר בחינות חיצוניות.

שלב 5 – גם אם לא הצלחתם במיוחד, לא קרה אסון

זיכרו שהרעיון של קביעת רמת האנגלית נועד כדי לדעת אם אתם זקוקים להכוונה והסברים במהלך הלימודים שלכם. האנגלית חשובה למחקר, פיתוח, קריאת מאמרים, שיחה עם אנשים מחו"ל ועוד, כך שגם אם אתם נדרשים לעבור קורס באנגלית במהלך התואר – הדבר נועד לטובתכם וישרת אתכם כאשר תזדקקו לאנגלית בזמן אמת. בדרך כלל הקורס באנגלית מועבר על ידי מורים מן החוץ בשעות הערב ונעשה באווירה טובה וחיובית שאינה משפיעה על הציון הסופי בתואר שלכם.אהבת? שתף עכשיותגובות